Pradinis / Mūsų augintiniai / Kuo skiriasi šunų ėdalo rūšys?

Kuo skiriasi šunų ėdalo rūšys?

1 (2)Apie šunų mitybos ypatumus, sauso ir šlapio ėdalo pranašumus ir trūkumus gausu straipsnių tiek spaudoje, tiek internete. Dažnas šunų augintojas turi savo poziciją dėl to, kokiu ėdalu šerti savo keturkojį ir kodėl jo augintiniui toks ėdalas tinka labiausiai. Tiesa, ne visada aišku, kuo skiriasi prekybos centruose, veterinarijos vaistinėse ir specializuotose parduotuvėse pardavinėjamo ėdalo rūšys ir tokio ėdalo savybės.

Į ką atsižvelgti renkantis ėdalą augintiniui?

Renkantis, kokiu maistu šerti savo šunį, reikia atsižvelgti į jo amžių, kūno proporcijas, lytį, veislę, charakterį ir aktyvumo lygį. Kad jūsų šuns mityba būtų subalansuota, jis turi gauti šešių pagrindinių maistinių medžiagų: baltymų, riebalų ir nesočiųjų riebiųjų rūgščių (pvz., omega-3 ir omega-6), mineralų, vitaminų, angliavandenių ir vandens. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kokį apykaitinės energijos kiekį šuo gauna ėsdamas vieną ar kitą ėdalą.

Šunų ėdalo klasės

Sausą šunų ėdalą galima suskirstyti į 4 klases: „eko“, „eko +“, „premium“ ir „super premium“. Ekonominės klasės ėdalo galima įsigyti beveik visuose prekybos tinkluose, jis patenkina būtiniausią fiziologinį šuns poreikį paėsti. Ėdalas yra mažos energinės vertės, jo negalima pasirinkti pagal šuns amžių, dydį, veislę ar aktyvumo lygį. Vadinamosios „eko +“ klasės ėdalas yra vidutinės energinės vertės, jį galima rinktis pagal šuns amžių, dydį, kartais net pagal funkcionalumą. Šios klasės ėdalas taip pat daug kur parduodamas, tačiau jis ne tik patenkina būtiniausią poreikį paėsti, bet ir kiekvieną dieną aprūpina šuns organizmą optimaliu maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų kiekiu. „Premium“ ir „super premium“ klasių ėdalas yra dar didesnės energinės vertės, tačiau gerokai brangesni. Jie turi daugiau baltymų ir riebalų. „Premium“ klasės ėdalas pasižymi išskirtine produkto sudėtimi, parduodamas specializuotose gyvūnų prekių parduotuvėse. „Super premium“ klasės ėdalas yra išskirtinės sudėties, dažniausiai turi tam tikrų gydomųjų savybių ir parduodamas tik specializuotose veterinarijos klinikose bei vaistinėse.

Kokį ėdalą savo augintiniams perka jų šeimininkai?

Stafordšyro terjerą auginanti Dalia teigia, kad tinkamo jos šuniui ėdalo gali rasti tiek veterinarijos, gyvūnų prekių parduotuvėse, tiek prekybos centruose. „Svarbu atidžiai skaityti pakuotes ir bent šiek tiek išmanyti apie ėdalo sudėtines dalis, žinoti, kurios jų naudingiausios augintiniui. Būtina atkreipti dėmesį į baltymų, riebalų ir apykaitinės energijos, arba kilokalorijų, kiekį, esantį ėdale, ir ėdalo šėrimo normas pagal šuns dydį, amžių. Tokia informacija paprastai būna nurodyta ant pakuočių“, – sakė Dalia.

Daug metų šunis auginanti moteris aiškino, jog, savo šuniui parinkę mažesnės energinės vertės ėdalą, jo turėsime sušerti daugiau, kad šuo gautų reikiamą dienos apykaitinės energijos kiekį. Didelės energinės vertės ėdalo dienos norma bus mažesnė. Nesvarbu, kokiu ėdalu šersite savo šunį, svarbu, kad jis gautų reikiamą maisto medžiagų, vitaminų, mikroelementų kiekį, kuris užtikrina puikią šuns savijautą, augimą ir vystymąsi.

Šešerius metus auksaspalvį retriverį auginantis Marius rinkdamas ėdalą savo keturkojui vadovaujasi principu rinktis prekę, kurios kainos ir kokybės santykis geriausias. „Nesu šunų mitybos specialistas ar veterinarijos gydytojas, tad man kartais nelabai aiškūs sudėties aprašai ant pakuočių. Pasitikiu tais gamintojais, kurių gaminamame ėdale daug natūralių ingredientų, paaiškinama, kuo kiekvienas jų naudingas šuniui“, – poziciją išsakė ėdalą „Quattro Delicatezza“ savo šuniui perkantis Marius.

Ėdalo savo mylimam augintiniui parinkimas – visada diskusijų susilaukianti tema, ir argumentų, kodėl verta rinktis vieną ar kitą, iš tikrųjų daug. Kokiais kriterijais remdamiesi Jūs parenkate ėdalą geriausiam savo keturkojui draugui?

Aistės Ragauskaitės nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: