Pradinis / Kelionės / Kur keliauti šiemet: kelionių ekspertai sudarė įspūdingiausių pasaulio vietovių sąrašą

Kur keliauti šiemet: kelionių ekspertai sudarė įspūdingiausių pasaulio vietovių sąrašą

Pasaulyje tiek daug nuostabių ir neregėtų gamtos kampelių, paslaptingų miestų ir kaimelių, nepažintų kultūrų. Kur geriausia būtų keliauti šiemet? Tarptautinė „National Geographic“ redaktorių ir tyrinėtojų komanda sudarė 25 įspūdingų krypčių 2020 metų kelionėms sąrašą, kuriame keliautojai ras idėjų kelionėms įvairiose pasaulio šalyse pagal savo pomėgius, tikslus ir kišenę.

„National Geographic“ žurnalo redaktorių, fotografų, ekspertų ir keliautojų komandų iš 17 pasaulio šalių sudarytame tvaraus turizmo sąraše vietovės, kurias verta pamatyti šiemet, suskirstytos į 4 kategorijas: kultūra, miestai, gamta ir nuotykiai.

Pristatome 12 įspūdingiausių „National Geographic“ rekomenduojamų kultūros ir miestų krypčių sąrašą 2020 m. kelionėms.

KULTŪRA

 1. Astūrija, Ispanija

Autonominis regionas Ispanijos šiaurėje, nusidriekęs palei Biskajos įlanką ir besiremiantis į Kantabrijos kalnus, – tai laiko nepaliestas kraštas su smėlėtais paplūdimiais, viduramžių architektūros miesteliais, kalvotomis panoramomis ir autentiška virtuve, garsėjančia savo kabraleso sūriais ir sidru. Aplankę Astūrijos sostinę Ovjedą ir Chichono miestą, leiskitės į žygį po kalnus nacionaliniame Europos viršukalnės (Picos de Europa) parke.

Geriausias metas aplankyti Astūriją – gegužė–rugsėjis.

 1. Guidžou provincija, Kinija

Istoriškai viena labiausiai izoliuotų ir neatrastų Kinijos provincijų – pietvakarių Guidžou pamažu tampa debesų kompiuterijos ir didžiųjų duomenų centru. Vėsiu klimatu ir gausiomis vandens atsargomis garsėjantis kalnuotas regionas patraukė „Apple“, „Huawei“ ir kitas technologijų galiūnes, kurios kuria gamyklas provincijos sostinėje Guijange. Išaugęs dėmesys regionui palengvino patekimą į visą provinciją, kartu ir į tradicinius etninių mažumų kaimus, tokius kaip Bouyei, Dong ir Miao. Rytiniuose Guidžou kaimuose dienos tebeslenka lėtai. Čia žmonės puoselėja senąsias ūkininkavimo ir tekstilės gamybos tradicijas, tokias kaip verpimas, siuvinėjimas ir batika (audinių tapybos technika), kurių čia laikomasi nuo VI amžiaus.

Geriausias metas aplankyti Guidžou provinciją – balandis–gegužė.

 1. Giobekli Tepė, Turkija

Pietryčių Turkijoje esanti vietovė tūkstančius metų slėpė seniausią pasaulyje šventyklą. Giobekli Tepės ritualinė šventykla buvo pastatyta prieš 11 600 metų. Archeologiniai kasinėjimai čia pradėti vos prieš 5 metus. Prieš apsilankant šioje neolito laikų paslaptis saugančioje vietoje, galima aplankyti Šanliurfos archeologijos ir mozaikų muziejų, kur galima išvysti šventyklos kopiją ir joje aptiktus artefaktus.

Geriausias metas aplankyti Giobekli Tepę – kovas–gegužė.

 1. Majai, Gvatemala

Majų biosferos rezervate šiaurinėje Gvatemalos dalyje slypi senovės majų miestai, kuriuos tebetyrinėja mokslininkai, pasitelkdami naujausias lazerių technologijas. Susipažinti su majų kultūra, architektūra ir išvysti paslaptingas šventyklas bei piramides galima Uašaktūne, Jašhoje, Miradore ir Tikalio nacionaliniame parke bei keliaujant per kaimelius aplink Atitlano ežerą.

Geriausias metas keliauti į majų Gvatemalą – lapkritis–gruodis.

 1. Mendosos provincija, Argentina

Mendosos regionas, besidriekiantis greta Andų kalnų virtinės, garsėja savo vynuogynais ir čia gaminamais vynais. Trys pagrindiniai vyndarystės regionai – Maipu, Luchan de Kujas ir Uko slėnis – išsidėstę palei Argentinos gražiausią ir ilgiausią pasaulyje magistralę Ruta 40.

Geriausias metas apsilankyti Mendosos provincijoje – kovas–balandis.

 1. Abu Simbelas, Egiptas

Egipto pietuose netoli sienos su Sudanu, Abu Simbelyje faraonas Ramzis II daugiau kaip prieš 3000 metų įsakė uolose iškalti dvi šventyklas. Tūkstančius metų jas slėpė smėlis, kol archeologai jas aptiko 1813 m. UNESCO surengus gelbėjimo operaciją šventyklos buvo perkeltos toliau nuo kylančio Nasero ežero (sukurto užtvenkus Nilą) vandens. Vienas patogiausių būdų pasiekti Abu Simbelą – kruizas Nilu.

Geriausias laikas aplankyti Abu Simbelą – vasaris–kovas.

MIESTAI

 1. Filadelfija, Pensilvanija

Postindustriniai Šiaurės Amerikos miestai, tokie kaip Detroitas, Klivlandas, Sinsinatis pasitelkė visas kūrybines galias, kad pasikeistų ir taptų naujos kartos miestais. Filadelfija – vienas iš tokių didmiesčių, bet dar geresnis. Jis išsiskiria savo žvilgesiu, daugiaspalvėmis mozaikomis, kaleidoskopinėmis šviesų instaliacijomis, šurmulingomis meno kolektyvų dirbtuvėmis, istoriniu italų turgumi ir pasaulio virtuvės kvapais.

Keliauti į Filadelfiją galima bet kuriuo metų laiku.

 1. Telčas, Čekija

Pietų Čekijoje, pusiaukelėje tarp Prahos ir Vienos, įsikūręs Telčas garsus renesanso epochos italų architektūra, todėl nekeista, jog yra vadinamas Čekijos Florencija. Miesto senamiestis, kurį po gaisro XVI a. atkūrė italų architektai, yra įtrauktas į UNESCO saugomo paveldo sąrašą.

Geriausias metas apsilankyti Telče – gegužė–rugsėjis.

 1. Kočis, Kerala, Indija

Fort Kočio (Kočio miesto dalis) uostamiestis – seniausia europiečių įkurta gyvenvietė Indijoje – tampa meno centru. Pirmieji kolonistai, atradę Kočį 1500 m., buvo portugalai, po jų tropikų uostamiestį valdė olandai ir anglai. Kolonijinė miesto praeitis atsispindi jo senamiestyje, kur lig šiol britų ir olandų statytuose pastatuose veikia galerijos bei kavinės.

Geriausias metas aplankyti pietų Indijos Keralos valstijoje esantį Kočį – gruodžio–balandžio mėnesiai, kai čia vyksta didžiausias Pietų Azijoje šiuolaikinio meno renginys – Kočio-Muzirio bienalė.

 1. Mostaras, Bosnija ir Hercegovina

Istorinė Bosnijos ir Hercegovinos sostinė, kuri buvo beveik sugriauta per Bosnijos karą (1992–1995), šiemet žymi 25-uosius taikos metus. Daugelis pastatų Mostare, kurį XV a. įkūrė osmanai, renovuota ir atstatyta, kaip ir Senasis tiltas – vienas gražiausių XVI a. architektūros šedevrų.

Geriausias laikas aplankyti Mostarą keliaujant per Balkanus – gegužė.

 1. Parma, Italija

Šiaurės Italijos miestas Parma garsus Džiuzepės Verdžio operomis, Koredžio paveikslais, seniausiu Italijoje įkurtu universitetu. O jį supantis Emilijos-Romanijos regionas labiau nei bet kuris kitas Italijos kraštas garsėja produktais su saugoma kilmės nuoroda: balzaminiu actu, vynais, parmezano sūriu, Parmos kumpiu. 2020 m. Parma paskelbta Italijos kultūros sostine, tad miestas ruošiasi įspūdingai šventei, kuriai rengiama išskirtinė meno, koncertų, parodų ir kitų kultūrinių bei gastronominių iniciatyvų programa.

Geriausias metas apsilankyti Parmoje – balandis–gegužė.

 1. Puebla, Meksika

Puebla yra ketvirtas didžiausias Meksikos miestas. 1531 m. jį įkūrė ispanai. Jo senamiestis – barokinės architektūros perlas, UNESCO pasaulio paveldo objektas. Ugnikalnio papėdėje įkurto miesto senuosiuose kvartaluose išlikę XVII–XVIII a. spalvingomis plytelių mozaikomis išpuošti pastatai ir 365 bažnyčios. Viena įspūdingiausių – Santo Domingo bažnyčia, kurios Rosarijo koplyčios skliautus puošia 23 karatų auksu padengti barokiniai raižiniai.

Planuoti keliones į Pueblą galima ištisus metus.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: