Pradinis / Kelionės / Kur Lietuvos gyventojai ketina atostogauti 2014 m.?

Kur Lietuvos gyventojai ketina atostogauti 2014 m.?

Buvo atlikta Lietuvos gyventojų apklausa „Kur Lietuvos gyventojai ketina atostogauti 2014 m.?“ (ją atliko UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ (EKT) ir UAB „Norstat LT“). Ji parodė, kad du trečdaliai Lietuvos gyventojų 2014 m. jau atostogavo ar planuoja atostogas. Šis skaičius, palyginti su 2012 m. atlikto analogiško tyrimo duomenimis, padidėjo 0,6 %.

Planuojančiųjų atostogas daugėja

UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ vyr. konsultantės dr. Agnės Tonkūnaitės-Thiemann teigimu, tyrimo rezultatai leidžia daryti prielaidą, kad gyvenimo kokybė šalyje po truputį gerėja, palyginti su 2012 m., daugėja planuojančiųjų atostogas. Be to, didesnė gyventojų dalis ima planuoti atostogas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Daugiau nei pusė ketina atostogauti Lietuvoje

2014 m. tėvynėje atostogauti ketino 57,6 % gyventojų. Džiugina, kad padidėjo Lietuvos gyventojų, kurie ilsėtis renkasi Lietuvos kurortuose, dalis. Lietuvoje, kaip ir kitose valstybėse, matyti, kad žmonės atostogauja trumpiau, bet dažniau: savaitgaliais ir švenčių dienomis poilsį su nakvynėmis Lietuvoje planuoja beveik pusė (47 %) gyventojų. Iš jų 95 % ketina savaitgaliais ar švenčių dienomis ilsėtis Lietuvoje, ir net trečdalis ketina išvykti į užsienio valstybes. Padidėjo ir užsienyje atostogavusių ar atostogas šiais metais planuojančių gyventojų dalis.

Atostogaujama įvairiau

2014 m. daugiau kaip pusė apklaustųjų planuoja atostogas praleisti Lietuvoje, mažiau nei penktadalis ketina atostogauti užsienyje. Neatostogaujančių Lietuvos gyventojų dalis, lyginant 2012 m. ir 2014 m. tyrimų rezultatus, išliko beveik tokia pati: trečdalis šalies gyventojų neatostogauja, tačiau atostogaujantieji atostogauja daugiau ir įvairiau – didesnė gyventojų dalis atostogas planuoja ir Lietuvoje, ir užsienyje.

Populiariausi išlieka pajūrio kurortai, tarp jų – Palanga

2014 m. Lietuvos kurortai tapo populiariausia Lietuvoje ketinančių atostogas leisti respondentų poilsio vieta. Beveik pusė atostogas planuojančiųjų Lietuvoje ilsėtis ketina kurortuose arba namie, sode. Palyginti su 2012 m., 2014 m. gerokai sumažėjo atostogaujančiųjų namie ar sode, tačiau tokias atostogas renkasi vis dar gana daug gyventojų. 24 % respondentų atostogas ketina praleisti savo sodyboje, poilsio apartamentuose. Kaimo turizmo sodybos tarp atostogaujančių Lietuvos gyventojų nėra itin populiarios: jose ilsėtis ketina mažiau nei dešimtadalis Lietuvoje atostogas planuojančių gyventojų.

Populiariausi 2014 m. išliko pajūrio kurortai: didžioji dalis (60,3 %) respondentų, savaitės ir ilgesnes atostogas planuojančių Lietuvos kurortuose, ketina vykti į Palangą, trečdalis – į Šventąją, šeštadalis – į Neringą. Įdomu, kad pajūrio kurortų populiarumas neatsispindi geriausiųjų šalies kurortų reitinge. Geriausiu kurortu Lietuvos gyventojai, kaip ir 2012 m., išrinko Druskininkus, nors atostogauti šiame kurorte ketino tik 6,6 % Lietuvos kurorte atostogauti ketinančių gyventojų.

Daugiausia atostogų planus kuria viengungiai, jaunesnio ir vidutinio amžiaus gyventojai

Daugiausia atostogų planus 2014 m. kuria viengungiai. 67 % viengungių planuoja atostogauti Lietuvoje ir beveik ketvirtadalis jų turi atostogų planų užsienyje. O iš antrąsias puses turinčių šalies gyventojų 60 % ketina ilsėtis Lietuvoje, apie penktadalį – užsienyje.

Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje daugiau atostogauja jaunesnio ir vidutinio amžiaus gyventojai. Užsienyje atostogas planuoja kiek mažiau nei trečdalis 20–29 m. amžiaus gyventojų, o iš 60–74 m. amžiaus gyventojų tik dešimtadalis ketina atostogauti svečioje šalyje.

Apie tyrimą

2014 m. vasario 13–24 d. UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ (EKT) bendradarbiaudama su UAB „Norstat LT“ atliko Lietuvos gyventojų tyrimą, kurio tikslas – įvertinti, kur Lietuvos gyventojai ketina atostogauti (ar jau atostogavo) šiais metais. Tyrimas vykdytas tiesioginio interviu metodu. Apklausti 1008 amžiaus Lietuvos Respublikos gyventojai, kurių amžius – 15–74 m.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: