Pradinis / Interjeras / Kuriantiems namus: naujausios interjero apšvietimo tendencijos

Kuriantiems namus: naujausios interjero apšvietimo tendencijos

Po kupinos smagių akimirkų vasaros, atostogų ir trumpų išvykų į sodą ar prie ežero ruduo yra tas metas, kada vėl atsigręžiame į namus: vieni susirūpina neužbaigto būsto įrengimu, kiti jį tobulina ir pripildo jaukių detalių. Apšvietimo sprendimai – bene svarbiausi namų dekoro komponentai, pripildantys aplinką kokybiškos šviesos ir suteikiantys dėmesį prikaustančio įspūdingų formų žaismo.

Įprastai kartą metuose – rudenį arba pavasarį – garsiausi šviestuvų gamintojai pristato savo naujienas, kurios diktuoja interjero tendencijas keleriems metams į priekį. Apie šios srities naujoves ir vyraujančias gaires papasakojo vieno didžiausių specializuotų šviestuvų tinklų „Ardena“ projektų vadovė Tatjana Sprainaitė.

Kokias pagrindines tendencijas pastebite apšvietimo sprendimuose?

Trumpai į šį klausimą atsakyti sunku, nes kiekvienas gamintojas daugiau ar mažiau atstovauja tam tikrai dizaino temai ir tendencijas galima labiau skirstyti, pabrėžti pagal pasirinktą interjero stilių. Šiuo metu lietuvių pamėgtą skandinavišką stilių sparčiai keičia moderni klasika. Šiuolaikinių, lengvų formų ir laikui nepavaldžios klasikos sintezė lemia lengvą, tačiau į kokybę orientuotą namų įrengimą su daug akmens, medžio ir išskirtinių šviesos šaltinių. Tokiuose interjeruose dizaino specialistai nevengia žaisti netradiciniais, įdomių formų šviestuvais, kurie tampa pagrindine namų idėjos linija ir dekoro detale.

Ar įžvelgiate kokių nors spalvų gamos pokyčių?

Interjerai tampa drąsesni, į juos grįžta sodrios, stiprios spalvos, tokios kaip žalia, mėlyna, tamsiai raudona. Reaguodami į šiuos pokyčius šviestuvų gamintojai pristato ryškiaspalvių šviestuvų linijas. Mes, bendradarbiaudami su dizaineriais, pastebime, kad žmonės į savo namus drąsiau įsileidžia išskirtinius sumanymus, renkasi suderintas, tačiau dėmesį patraukiančias detales, taip išreikšdami ir savo asmenybę, charakterį.  

Manome, kad tokį pokytį nulėmė natūralus virsmas ir tai, kad pastaruosius dešimt metų vyravo baltos bei pilkos spalvų ir medžio atspalvių žaismė, o visi namai tapo gana vienodi. Ekonominiai, nuomai kuriami būstai išlieka neutralūs, vyrauja pastelinės spalvos, įleidžiami šviestuvai, LED juostos. O kuriantys namus sau, netgi neturėdami labai didelio biudžeto, vis dėlto ieško išskirtinumo, pataupo ir įsigyja tą šviestuvą, kuris organiškai įsilieja į išpuoselėtą interjerą.

Ar yra tokių šviestuvų, jų formų, kuriuos pasirinkęs žmogus bus garantuotas, kad pataikė į interjero madą?

Jau kurį laiką pastebime įsivyravusią ir vis toliau plintančią šviestuvų burbulų magiją. Įvairiausių formų, skaidrūs, matiniai šviestuvus puošiantys apvalūs gaubtai su įvairiausiomis detalėmis yra pats populiariausias ir drauge nuosaikiausias pasirinkimas, kuris tikrai puikiai derės bet kurio stiliaus interjere. Gamintojai supranta, kad šie apšvietimo sprendimai yra ir bus mėgstami klientų, todėl užtikrina didelę jų pasiūlą – nuo lubinio iki pastatomo toršero. Tik įsigyjant šio tipo šviestuvus nereikėtų labai eksperimentuoti ir vienai erdvei geriau rinktis vieno gamintojo ir vienos kolekcijos gaminius. Bandant derinti, galima gauti perkrautą, ne visai skoningą vaizdą, tad geriau nerizikuoti, ypač jeigu neturite šalia patariančio eksperto, kuris būtų garantuotas dėl galutinio rezultato.

Ką rekomenduojate tiems klientams, kurie nemėgsta masyvių ar ryškių šviestuvų?

Konsultuodami klientus, mes pirmiausia visada siekiame išsiaiškinti jų apsisprendimo priežastis, nes, turėdami didelę patirtį – drauge su dizaineriais esame įrengę tūkstančius įvairiausių namų, butų ir net visuomeninių erdvių, – galime profesionaliai pasiūlyti net sudėtingiausių sprendimų.

Santūriausieji pirkėjai dažniausiai bijo rinktis dekoratyvesnius šviestuvus, nes vadovaujasi neigiama patirtimi arba galbūt jiems nepatinka vaizdas draugų, pažįstamų namuose ir jie bijo rizikuoti. Daugelis mažesnių gyvenamųjų erdvių gali būti įrengtos iš viso be pakabinamų ar akcentinių šviestuvų, tačiau, mūsų nuomone, taip daug prarandama. LED juostų ir įvairių prožektorinių šviestuvėlių, sumontuotų ant bėgelio, apšvietimas yra pigesnis, jį galima išmaniai valdyti, tačiau niekas nesukurs tokios emocijos, kaip tinkamai parinkto šviestuvo skleidžiama šviesa. Toršeras skaitymo zonoje, kabantis šviestuvas valgomajame arba grakštūs sieniniai šviesos šaltiniai miegamajame kuria ne tik grožį, bet ir tam tikrą nuotaiką.

Vis dėlto minimalizmo tema yra jaučiama ir gamintojų darbuose. Viena naujausių tendencijų – minimalus modernas, grakštūs plonyčiai įvairiausių formų šviestuvai, kurie tarytum skamba ore. Juos labai sunku įsivaizduoti, tačiau salonuose jie pritraukia visų užsukusių dėmesį ir nepalieka abejingų.

Pradžioje minėjote, kad sparčiai populiarėja moderni klasika. Kuris sprendimas populiaresnis: kai moderniame interjere vyrauja klasikiniai šviestuvai ar atvirkščiai?

Galimos pačios įvairiausios kompozicijos, tačiau populiariausias derinys – kai minimalistinį interjerą papuošia grakštus, prabangus klasikinis sietynas. Daugelis klientų sako, kad kurdami interjerą renkasi laikui nepavaldžius gaminius. Būtent klasikiniai šviestuvai gali būti netgi investicija, kuri po daug metų įgis dar didesnę vertę, arba gali būti perduodami iš kartos į kartą.

Atsirinkdami atstovaujamus gamintojus, mes itin daug dėmesio skiriame kokybei ir klientų atsiliepimams, todėl savo asortimente pristatome tik tuos gaminius, kurie atitinka keliamus kainos ir kokybės reikalavimus. Be abejonės, kiekvienas interjeras unikalus ir, atsižvelgdami į pasirinktą kainų lygį, mes rekomenduojame atitinkamus gaminius. Tarp klasikinių šviestuvų gamintojų nepralenkiami yra italai, jų estetikos suvokimas ir gaminimo kokybė yra tapusi pasauliniu etalonu.

Pagrindinė taisyklė – nebijoti eksperimentuoti ir klausti patarimų. Profesionalo akis gali įžvelgti netikėčiausius derinius, kurie padės atskleisti net kuklių namų interjerą ir sukurti nepaprastą šviesos pasaulį. Geriausiai pritaikomos tendencijos yra tos, kurios atspindi žmogaus asmenybę.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: