Pradinis / Grožis ir mada / Kūrybiškos sielos spurdėjimas

Kūrybiškos sielos spurdėjimas

JURATE_REK

Ji stebinanti, ji pastebima ir niekada nenurimstanti. Dizainerė Jūratė Rekevičiūtė neapsiriboja viena meno sritimi ir nuolat ieško vis naujų technikos būdų, kad galėtų eksperimentuoti, praplėsti saviraiškos galimybes: grafika, porcelianas, papuošalų gamyba – ir tai dar ne viskas. Jos parodas jau matė Briuselis (Belgija), Niujorkas (JAV), Talinas (Estija), Kroicburgas (Vokietija), Bukareštas (Rumunija), Stokholmas (Švedija), Maskva (Rusija) ir tai dar ne visas sąrašas. Daugybės grafikos parodų autorė, viena grafikos bienalių ciklo „Now Art Now Future“ kuratorių, neseniai surengusi išskirtinę parodą „Komentuoti. Patinka“ socialinių tinklų tema, dizainerė ir grafikė J. Rekevičiūtė stebina savo neblėstančiu noru kurti vis kažką nauja.

Esate pirmoji, kuri Lietuvoje pradėjo gaminti odines apyrankes puoštas kailiuku. Kur kūrybiniai vėjai vedė toliau?

Taip, buvau pirmoji… Vis dar tai darau, tačiau kūrybiniai keliai nuvedė į papuošalų gamybą jungiant kailį, odą ir net porcelianą. Iš tikrųjų savo kūryboje dažnai jungiu tokius dalykus, kurie gali pasirodyti nesuderinami, tačiau jei juos galima sujungti, vadinasi, galima ir suderinti. Man patinka tai, kas nėra klasika. Noriu, kad mano kurti darbai būtų jaukūs ir mieli žmogui, gal net taptų jam talismanu.

Kas Jums svarbu kuriant papuošalą: kūrybinė energija, medžiaga, nuotaika?

Svarbiausias kūrybiniame procese man yra žmogus. Būtent žmonės verčia judėti pirmyn, skatina kūrybinę energiją. Būna dienų, kai papuošalai patys susidėlioja, tada atrodo, jog rankos yra tik pagalbininkės.

Kuriate išskirtinius papuošalus, kurie iš karto susilaukia aplinkinių dėmesio. Koks tokių papuošalų tikslas?

Mėgstu stebinti ir noriu tai daryti, tačiau su šiais papuošalais turi jaustis jaukiai, nebijoti jų. Jei įsigysi juos tik todėl, kad tai madinga, tada jausies negerai. Papuošalai turi sukelti teigiamą jausmą viduje. Paprastai pati kiekvienu sukurtu papuošalu puošiuosi ir bandau pajausti, ar jis nori būti nešiojamas.

Kokiai moteriai Jūs kuriate papuošalus?

Mano papuošalus dažniausiai nešioja brandžios, drąsios, žinančios ko nori, protingos ir išsilavinusios moterys. Mano papuošalų nenešioja nelaimingi, pikti ar agresyvūs žmonės, turintys kompleksų. Daugelis mano klienčių yra verslios ir žinančios savo vertę moterys.

Ar lietuvės drąsiai ateina pas Jus, norėdamos įsigyti papuošalų?

Pirmas kartas būna nedrąsus. Dauguma nori, kad papuošalas būtų mažas, nematomas. Bet juk mano papuošalai nebus nematomi, jie visada susilauks dėmesio. Taigi antrą kartą, kai prisijaukina pirmąjį papuošalą, moterys ateina jau su kitokiu nusiteikimu. Tada jos drąsiai prašo papuošalų, kurie būtų kuo ryškesni, didesni, įvairiausių spalvų.

Kodėl Jūsų kūryba neatsiejama nuo porceliano?

Man porcelianas – tai menas, prabanga. Mane keri jo sudėtingumas. Apskritai man patinka kuo įvairesnė technika, formų kaita, o darbas su porcelianu turi dar vieną mane labai žavintį elementą – niekada negali nuspėti galutinio rezultato. Dažniausiai iš porceliano kuriu puodelius, kartais koliažus. Mėgstu stebinti žmones, todėl dažnai puodelio dugne paslepiu linkėjimą ar gerai nuteikiančią mintį. Porceliano detalių nevengiu ir gamindama papuošalus.

Ar Jums svarbus kuriamo puodelio funkcionalumas?

Taip, nemėgstu daiktų be paskirties, esu praktiška, todėl stengiuosi puodelį sukurti patogų, lengvą, mielą širdžiai. Norisi, kad jis būtų toks, tartum padarytas vienu mostu.

Esate rengusi parodas galerijoje „Actus Magnus“, Ryšių istorijos muziejuje, savo darbus eksponavusi AB „TEO“ klientų aptarnavimo patalpose. Viena iš išskirtiniausių parodų „Dalinkis. Patinka“, skirta socialinio tinklo Facebook temai, buvo surengta galerijoje „Meno parkas“. Kodėl būtent Facebookas?

Facebookas buvo tik rėmai. Kadangi šio socialinio tinklo esmė yra noras bendrauti, todėl ir kilo mintis padaryti parodą šia tema. Atvirai pasakysiu, man nepatinka parodos, kuriose pateikiamas darbų kratinys. Nemėgstu kurti daiktų, kurie būna tarsi ištraukti iš konteksto. Man patinka išnagrinėti temą nuo pradžios iki pabaigos. Lygiai tokios pačios pozicijos laikausi kurdama, pavyzdžiui, porcelianinį puodelį. Prie jo būtinai bus ir lėkštelė, ir šaukštelis, ir servetėlė ar staltiesė.

Ar šiuo metu nerengiate naujų parodų?

Kiekvieną kartą surengusi parodą, galvoju, kad jau viskas, ši paskutinė. Juk tiek daug savęs įdėta, tačiau praėjus tam tikram laikui vėl stoji į kovą su balto lapo drakonu. Dabar viską esu pristabdžiusi. Šiuo metu gyvenu jausmu, kad turiu atrasti kažką naujo. Jaučiu, kad tas kažkas yra, bet dar nežinau kas.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: