Pradinis / Kūrybos podiumas / „Kūrybos podiume“ liejasi grožis ir gimsta kūrėjų draugystės

„Kūrybos podiume“ liejasi grožis ir gimsta kūrėjų draugystės

Liepos 17-ąją, penktadienį, į Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodą rinkosi ne tik gamtos, bet ir Lietuvos dizainerių kūrybos gerbėjai – čia vyko „Kvapų nakties“ dalimi tapęs renginys „Kūrybos podiumas“. Jo metu kauniečiams ir miesto svečiams buvo pristatyta dešimt rankų darbo drabužių ir aksesuarų kolekcijų, o podiumu žengė ir žinomi žmonės.

„FYL I frameyourlife photography“ nuotr.

Šeštus metus skaičiuojančio „Kūrybos podiumo“ organizatorės Inesa Uktverienė ir Kristina Parachomikienė neslepia, kad iki pat karantino pabaigos nebuvo aišku, ar renginys šią vasarą įvyks. Tad laiku jam pasiruošti tapo iššūkiu ir organizatorėms, ir savo kolekcijas pristatantiems kūrėjams.

Jas maloniai nustebino ypač didelis kūrėjų aktyvumas – norinčiųjų pristatyti savo naujausius darbus mados ir rankų darbo gaminių gerbėjams šiemet sulaukta dar daugiau nei ankstesniais metais. Tad organizatorėms neliko abejonės – „Kūrybos podiumas“ tikrai laukiamas, reikalingas ir privalo įvykti. „Manau, tokį susidomėjimą lėmė keletas priežasčių. Kūrėjams per karantiną labai trūko gyvo bendravimo su klientais, išėjimo į viešumą. Kita vertus, renginys bėgant metams auga, tampa vis žinomesnis, pritraukia naujų veidų. Vis daugiau kūrėjų įveikia kuklumą ir išdrįsta pristatyti savo darbus viešai. Džiugu, kad net ir ištikimiems renginio gerbėjams kaskart galime parodyti kažką naujo, nematyto“, – sako I. Uktverienė.

„Kūrybos podiumo“ žiūrovai penktadienio vakarą išvydo net dešimt kolekcijų, kurias paruošė daugiau nei penkiolika drabužių, aksesuarų ir netgi floristikos kūrėjų. Tarp jų – Daina Bilevičiūtė, Edita Baranovič, „Daiva kuria“ įkūrėja Daiva Piličiauskienė, „Tept&Lept“ įkūrėja Daina Danasienė, „Romarikos šilko namai“ kartu su Veliuonos kultūros centru, prekių ženklų „Daiva Art“, „Nadin Smo Design“, „Rigonda Style“ ir „Ivetos aksesuarai“ įkūrėjos. Kolekcijos pasižymėjo didele įvairove – modelius puošė ir velti, ir megzti, ir lininiai drabužiai, akį traukiantys rankų darbo papuošalai, odiniai aksesuarai.

Šiame „Kūrybos podiume“ gimė net du kūrėjų tercetai. Vieną bendrą kolekciją, dvelkiančią jūra, gėlėmis ir romantika, pristatė klaipėdietės Kristina Čyžauskienė (natūralaus šilko gėlių aksesuarų kūrėja), Rasa Lukoševičienė (proginių suknelių kūrėja) ir Lilija Sarma (suknelių fotosesijoms kūrėja). Taip pat žiūrovai išvydo kolekciją, kurią sudarė Giedrės Sunklodaitės subtilios, aukštosios mados įkvėptos suknelės, prabanga alsuojantys unikalūs „AteNora“ įkūrėjos Svietlanos Šliževičienės rankų darbo papuošalai ir floristikos dizainerės, televizijos laidų vedėjos Kristinos Rimienės išmoningai priderintos gėlių kompozicijos.

Be profesionalių floristų prisilietimo neapsieita ne tik kuriant vieną iš kolekcijų, bet ir puošiant renginio vietą. Įspūdingą gėlių sienelę specialiai „Kūrybos podiumui“ sukūrė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristų mokytojų ir mokinių komanda.

Ne tik kūrėjų, bet ir modelių gretose buvo galima išvysti nemažai žinomų veidų. Podiumu žingsniavo šokėja Gintarė Slausgalvienė su dukromis, televizijos laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė-Budrė, dainininkės Ingrida Kazlauskaitė, Marija Grabštaitė ir Monika Ostrenkova, plaukų stilistas Karolis Murauskas, buvusi televizijos laidų vedėja Neringa Mažeikienė, vestuvių planuotoja Eglė Čiurlionytė, Joana Bartaškienė, Beta Rumšienė, Rasa Marozienė ir kt.

Pasak organizatorių, į šių metų „Kūrybos podiumo“ kolekcijų pristatymą siekta įtraukti daugiau paprastų žemiškų moterų, kurios jau perkopusios trisdešimt ar keturiasdešimt metų, bet spinduliuoja vidiniu ir išoriniu grožiu. „Šių metų kolekcijų pristatymuose norėjome akcentuoti, kad ne tik jauni profesionalūs modeliai gali eiti podiumu, – sakė I. Uktverienė. – Kitas niuansas – kūrėjai kuria drabužius ne tik jaunoms, tobulų kūno linijų merginoms, bet ir solidesnio amžiaus, rubensiškų formų moterims. Į tai atsižvelgėme modelių atrankoje.“

I. Uktverienė ir K. Parachomikienė jau šeštus metus kasmet organizuoja „Kūrybos podiumą“ siekdamos populiarinti rankų darbą Lietuvoje, sudaryti lietuvių kūrėjams sąlygas pristatyti savo naujausią kūrybą visuomenei. Šis renginys unikalus tuo, kad jame kolekcijas pristato ne tik garsius prekės ženklus turintys dizaineriai, bet ir savo kūrybinį kelią pradedantys jauni, ambicingi ar tik brandesniame amžiuje savo talentą atradę žmonės.

Renginio organizatoriai dėkoja VDU Botanikos sodui už gražią draugystę ir galimybę drauge kurti šventę kauniečiams, „Kūrybos podiumo“ dalyviams, modeliams, vizažistams, plaukų stilistams, fotografams ir visiems, bent maža dalele prie jo prisidėjusiems.

Taip pat dėkojama rėmėjams: Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrui ir Energetikų mokymo centrui. VšĮ Energetikų mokymo centras – viena didžiausių Lietuvoje energetikos, statybų ir pramonės sektoriaus mokymo ir sertifikavimo įstaiga, kurios veikla apima darbuotojų mokymą, kvalifikacijos kėlimą, jų sertifikavimą, darbuotojų saugos ir sveikatos bei ekspertinių paslaugų teikimą.

Fotografės: „FYL I frameyourlife photography“ ir Kristina Kalasauskaitė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top