Pradinis / Šeima ir sveikata / Kvapai gali pagerinti nuotaiką ir net nugalėti depresiją

Kvapai gali pagerinti nuotaiką ir net nugalėti depresiją

Aromaterapijos mokslas žinomas jau seniai ir sulaukia gana daug dėmesio. Ypač šiuo metu, kai padidėjęs sergamumas psichikos ligomis ir žmonės ieško kuo natūralesnių kovos su jomis būdų. Vaistai nebėra išeitis, nes jie sukelia priklausomybę. Kaip alternatyva, kurią rekomenduoja net ir medikai, siūloma aromaterapija. Ji, žinoma, reikalauja laiko, tačiau džiugina stulbinamais rezultatais.

Kvėpuojame ne tik per nosį?

Už kvėpavimą atsakinga smegenų dalis yra labai arti kitos dalies, kuri atsakinga už jausmus, tad nieko keisto, kad tinkami kvapai kelia malonias asociacijas arba, priešingai, gali sudirginti. Net ir kvapai namams turi tokią „galią“, tad ieškodami kvapuko būtinai daugiau pasidomėkite apie konkretaus aromato daromą įtaką žmogui.

Žmogaus uoslė geba pajusti ir atskirti net 10 tūkstančių kvapų, tad nestebina, kiek daug emocijų galime patirti tik užuosdami ledus, lietų, bandeles, mylimą žmogų. Nuostabu tai, kad žmogus užuodžia ne tik per nosį, bet ir visu savo kūnu. Buvo atliktas ne vienas eksperimentas: kambaryje, kuriame yra nuostabus gėlių aromatas, įleidžiamas žmogus su užkimšta nosimi. Tirta, kaip smegenis veikia kvapai. Įdomu tai, kad žmogus pradėjo justi malonumą net ir negalėdamas užuosti tų gėlių. Kaip kvapai palietė žmogų? Spėjama, per odą.

Kvapas išjudina emocijas

Paprasčiausi namų kvapai su pagaliukais gali padėti išjudinti emocijas, sukelti jausmus. O kartais to labai reikia asmenims, kurie skundžiasi psichologinėmis problemomis. Ne veltui ir psichologų kabinetuose dažnai pirmiausia žmogų pasitiks ne specialistas, o malonūs kvapai, kurie padeda atsipalaiduoti ir geriau atsiskleisti.

Žinoma, kvapas taip pat yra atsiminimų „variklis“, kuris leidžia keliauti laiku ir savyje atrasti tokias emocijas ir tokius jausmus, kurie, atrodo, buvo daug metų giliai paslėpti. Mokslininkai teigia, kad net įsčiose esantis vaikas jau junta kvapus, kuriuos užuodžia mama, tad natūralu, jog aromaterapija būsimoms mamytėms – nuostabus pasirinkimas.

Aromatas ir emocinis poveikis

Priklausomai nuo to, kokio poveikio tikimasi, reikalingi ir konkretūs aromatai. Universalaus recepto čia nėra, žmogui gali tekti skirti laiko tinkamiausio kvapo pasirinkimui. Pavyzdžiui, jazminų kvapas ramina, padeda atsipalaiduoti. Štai kvapnusis kanangas aktyvina, tad kai kvapo per daug, žmogus gali prastai jaustis. Jeigu jaučiate nerimą, tokiu atveju siūlomi namų kvapai turėtų būti vanilės aromato, puikiai tiks Peru balzamas, ramunėlės… Visi šie kvapai mažina stresą. Jeigu jaučiatės slogiai, tinkamas pasirinkimas yra citrusiniai kvapai.

Dėl konkretaus pasirinkimo visada verta tartis su specialistais. Šie, įvertinę jūsų poreikius, padės rasti tinkamiausius aromatus namams.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: