Pradinis / Lietuviai svetur / L. Linkevičius: „Didžiuojamės galinga lietuvių bendruomene Čikagoje“

L. Linkevičius: „Didžiuojamės galinga lietuvių bendruomene Čikagoje“

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 23–26 dienomis su darbo vizitu lankėsi Čikagoje ir susitiko su miesto politine ir verslo bendruomenėmis, lietuvių diasporos atstovais.

Kovo 25 d. ministras lankėsi Čikagos jaunimo centre ir susitiko su ten įsikūrusios lituanistinės mokyklos mokiniais, mokytojais, mokinių tėvais. L. Linkevičius mokiniams papasakojo apie Lietuvos nueitą kelią nuo nepriklausomybės atkūrimo iki šių dienų, akcentuodamas svarbiausius valstybės pasiekimus – įstojimą į NATO bei Europos Sąjungą, kalbėjo apie Lietuvos ir JAV partnerystės svarbą ir didelės Amerikos lietuvių bendruomenės vaidmenį palaikant šiuos santykius, užtikrinant, jog Lietuvos interesai būtų nuolat primenami Jungtinių Valstijų politikos veikėjams.

Po susitikimo su mokyklos bendruomene užsienio reikalų ministras apžiūrėjo Jaunimo centre įsikūrusio Lituanistikos tyrimo ir studijų centro sukauptus gausius archyvus, tarp jų ir Lietuvos diplomatijos istoriją liudijančius konsulato Čikagoje bei jame dirbusių konsulų dokumentus. L. Linkevičius informavo centro vadovybę, jog kuriamas Lietuvos diplomatijos muziejus, ir kvietė palaikyti ryšius, bendradarbiauti.

Vėliau generaliniame konsulate Čikagoje surengtas susitikimas ir pokalbis su miesto lietuvių jaunimu, jame diskutuota apie pasaulio aktualijas, transatlantinių santykių svarbą. Ministras klausė jaunimo nuomonės apie JAV politines, socialines ir ekonomines aktualijas, kvietė juos būti aktyvius, pabrėžė, jog naujos, drąsios idėjos, kaip prisidėti prie Lietuvos valstybės ir jos gerovės kūrimo, yra visuomet laukiamos.

L. Linkevičius pasveikino į lietuviško filmo „Meistras ir Tatjana“ Europos Sąjungos filmų festivalyje Čikagoje premjerą susirinkusius kino mėgėjus ir po filmo peržiūros atidarė jo herojaus fotografo Vito Luckaus nuotraukų parodą, pristatytą generaliniame konsulate Čikagoje. Didelio dėmesio sulaukusiuose Lietuvos kultūrą bei meną pristatančiuose renginiuose taip pat dalyvavo filmo režisierė Giedrė Žickytė ir V. Luckaus žmona Tatjana Luckienė-Aldag.

Kovo 26 d. ministro delegacija apsilankė Pasaulio lietuvių centre ir dalyvavo šv. Mišiose Palaimintojo Jurgio Matulaičio misijoje bei Vydūno jaunimo fondo 65-mečio iškilmėse. Sveikindamas šventės svečius ministras kvietė ir toliau puoselėti lietuviškas vertybes, ugdyti jaunosios kartos pilietiškumą. Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą fondui jubiliejaus proga.

Vizito metu taip pat surengti Lietuvos užsienio reikalų ministro susitikimai su Čikagos užsienio reikalų taryba (Chicago Council on Global Affairs) bei pirmojo istorijoje „Rotary“ klubo „Rotary/One“ nariais. Juose ministras kalbėjo apie dabartinės geopolitinės situacijos regione aktualijas, NATO, Europos Sąjungos svarbiausius darbotvarkių klausimus. Ministras davė interviu ir didžiausio JAV visuomeninio radijo „WBEZ Chicago“ laidos „Worldview“ tiesioginėje transliacijoje.

URM inf.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: