Pradinis / Mūsų augintiniai / Labdaringas renginys „Duok leteną“ kviečia padėti beglobiams gyvūnams

Labdaringas renginys „Duok leteną“ kviečia padėti beglobiams gyvūnams

Lietuvių kūrėjų darbų mugė, skanus ir dar neragautas maistas, populiarių jaunų grupių koncertai ir būrys mieliausių keturkojų – visa tai galėsite rasti šį sekmadienį jaukiame labdaringame renginyje „Duok leteną“ Vilniuje.

„Tokio renginio idėja mano ir draugės galvose sukosi jau kelerius metus. Neseniai radusi likimo valiai paliktą sužeistą šunelį, atvežiau jį į Tautmilės prieglaudėlę ir likau tiesiog sužavėta: čia gyvūnais tikrai nuoširdžiai rūpinamasi. Tada supratome, kad jau atėjo laikas veikti. Džiugu, jog ši idėja daug kam pasirodė reikalinga ir artima – didžioji dalis pakviestųjų entuziastingai sutiko dalyvauti ir kitaip prisidėti prie projekto įgyvendinimo“, – pasakoja viena iš renginio organizatorių Rūta Sakalauskaitė.

Renginio metu lankytojai bus kviečiami įsigyti daugybės lietuvių dizainerių, iliustratorių darbų, paragauti originalių lietuviškų užkandžių ir saldumynų – net 30 procentų gauto pelno bus skiriama Tautmilės prieglaudėlės gyventojams. Čia vyks ir šių keturkojų fotografijų paroda, o su kai kuriais jų galėsite susipažinti akis į akį – jie jau nekantrauja duoti leteną būsimam savo šeimininkui. Kas žino, galbūt čia laukia ir jūsų būsimas geriausias draugas?

„Tokie projektai padeda žmonėms suprasti, kad planetoje gyvename ne vieni. Tai lyg mažytė atsvara individualizmo perpildytam gyvenimo būdui. Galbūt tai žmones privers susimąstyti, jog, prieš einant pirkti šuns, pirmiausia reikėtų apsilankyti prieglaudoje. Kita vertus, šis renginys – galimybė mums, kūrybininkams, išlįsti iš savo studijų ir pasidalyti tuo, ką darome“, – sako iliustratorė Akvilė Magicdust, ne tik dalyvausianti renginyje, bet ir sukūrusi renginio „Duok leteną“ plakatą. Originalų piešinį bus galima įsigyti renginio metu.

Turiningai praleidę dieną šeimai ir gyvūnams draugiškoje aplinkoje, svečiai bus kviečiami į populiarių grupių bei atlikėjų koncertus. Čia galėsite išgirsti „Parranda Polar“, „Elle G“, Tautvydą, „Baltajį kirą“ Augustiną, „Rok&Dom“, Aistę Broken Leg.

Tautmilės prieglaudėlės vadovė Tautmilė Stanevičiūtė, į renginį atvyksianti su gausiu būriu prieglaudos gyventojų, teigia, jog, nors daro viską, ką gali, beglobių gyvūnų situacija vis dar nepavydėtina: „Beglobiai jie tampa dėl mūsų – žmonių. Į gatvę vis dar išmetama dešimtys šunų, šimtai kačių. Tikimės, kad per renginį daugiau žmonių sužinos apie mūsų prieglaudą, galbūt susidomės savanoryste, parama arba nusižiūrės naują šeimos narį.“

„Ar nebaisu į svečius pasikviesti tiek daug keturkojų? Tikrai ne. Atvirkščiai – kuo jų bus daugiau, tuo smagiau! Gražios idėjos turi būti įgyvendintos. Ši idėja mums labai graži ir artima“, – šypsosi „Downtown Forest Hostel & Camping“ vadovas Benas Terekas, labdaringam renginiui mielai užleisiantis kiemelį.

Renginio organizatoriai tikina, jog nori ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į beglobių gyvūnų problemą, bet ir parodyti, kad su keturkojais galima puikiai praleisti laiką tiek gamtoje, tiek mieste, nes gyvūnai greitai prisitaiko prie šeimininko gyvenimo būdo. Šiuo renginiu taip pat siekiama pakeisti vyraujančią nuomonę, jog prieglaudose gyvena tik asocialūs, sužeisti arba seni gyvūnai.

„Bet kokia pagalba yra svarbi, tad sekmadienį laukiame visų, kuriems ši idėja yra artima. Stengiamės viską daryti taip, kad čia puikiai jaustųsi tiek šeimos su vaikais, tiek žmonės su savo augintiniais. Taip pat laukiame visų, kurie tiesiog nori pasižvalgyti po mugę, smagiai ir turiningai praleisti laiką. Manau, jog, suvieniję jėgas, galime pasiekti daug daugiau“, – kalba R. Sakalauskaitė.

Labdaringas renginys „Duok leteną“ vyks rugpjūčio 23 dieną „Downtown Forest Hostel & Camping“ (Paupio g. 31A, Vilnius) kiemelyje. Renginio pradžia 12 val., koncertai vyks iki 22 val. Renginys nemokamas.

Dominykos Petreikytės nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: