Pradinis / Kultūra / Leipcigo knygų mugėje – pažintis su unikalia lietuviška raide

Leipcigo knygų mugėje – pažintis su unikalia lietuviška raide

Kovo 23–26 d. Leipcigo knygų mugėje Lietuva dalyvauja garbės svečio teisėmis ir pristato nacionalinį bei kūrybiškumui skirtą stendus. Mugės metu Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros jungtinė dėstytojų ir studentų komanda pristatys kūrybinį projektą „ė“, kurio tikslas – mugės svečius supažindinti su unikaliu lietuvišku ženklu „ė“. Ši 9-oji lietuviškos abėcėlės raidė ypatinga tuo, jog yra vienintelis kitų kalbų nenaudojamas ženklas, be to, tai – išskirtinai moteriškas simbolis – ja baigiasi moteriškos pavardės, o dažnai ir vardai.

Daugiau apie raidės „ė“ unikalumą galite skaityti: https://lietuve.lt/kultura/g-subacius-analogu-pasaulyje-neturi-vienintele-lietuviska-raide

Stendo kūrėjai lankytojus kvies dalyvauti kūrybinėse veiklose ir patirti „ė“ raidės unikalumą. Tai lankytojai turės galimybę padaryti įvairiausiais būdais: žymėti ė-bilietą, ė-taškais (filtrais) prisidengę akis skaityti „ė“ tekstus, pažinti ir suvokti „ė“ raidės taško trūkumą lietuvių kalboje, kai pasikeičia ir paties žodžio, sakinio ar turinio prasmė, pamatyti ė-vaizdo įrašus, kuriuose kalbama apie „ė“ raidės savybes: tašką, garsą, reikšmę ir aktualumą. Parodos lankytojai galės dalyvauti ė-loterijoje, kurioje bus galima laimėti įvairiausių ė-prizų: ė-atvirukų, ė-knygelių, ė-saldainių ir kt.

Kiekviena veikla atskleidžia naują žinojimą, pabrėžia unikalią ženklo svarbą ir parodo, jog raidė, garsas, tipografinis elementas gali būti įsišaknijęs daugelyje gyvenimo sričių.

Šalia visų veiklų bus pristatyta VDA Grafikos katedros studentų sukurtų leidinių, iliustruotų knygų ir zinų ekspozicija.

Projektą organizuoja VDA Grafikos katedra, kuruoja Elena Grudzinskaitė ir Agnė Dautartaitė-Krutulė. Dalyviai: Joelis Aškinis, Kamilė Krasauskaitė, Tomas Karolis Kucharskis, Laima Matuzonytė, Lauksminė Steponavičiūtė, Monika Šiliūnaitė, Gabrielė Vingraitė.
Iliustracijų autorius Tomas Karolis Kucharskis.

Projektas rengiamas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu.
Projekto rėmėjai: UAB „Libra Vitalis“ ir UAB „Heliopolis“.

Aldos Eikevičiūtės nuotraukos

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: