Pradinis / Aktualijos / Liepos 17 d. švęskime Pasaulio lietuvių vienybės dieną

Liepos 17 d. švęskime Pasaulio lietuvių vienybės dieną

36350_487a740e936b29fe0679e77c24c823d1„Mes skrisime į Lietuvą!“ – prieš pakildami į sau ir Lietuvai lemtingą skrydį 1933 m. tarė legendiniai lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas. Jie linkėjo jaunajai Lietuvai pasitikėti savo jėgomis ir gabumais.

Savo žygdarbiu jie siekė sujungti abiejose Atlanto pusėse gyvenančius lietuvius, sukurti bendravimo ir pasitikėjimo tiltą tarp esančiųjų arti ir toli.

1932 metų vasario 7 dieną Kaune įkurtos Draugijos užsienio lietuviams remti iniciatyva liepos 17 d. – S. Dariaus ir S. Girėno žūties diena – pasirinkta kaip Amerikos, o vėliau ir viso pasaulio lietuvių vienybės minėjimo data.

2013 m. kovo 30 d. Lietuvos Respublikos Seimas įtraukė Pasaulio lietuvių vienybės dieną į atmintinų dienų sąrašą.

Šiemet grupė Lietuvos nevyriausybinių organizacijų ir žinomų visuomenės atstovų šūkiu „Bendraukime“ ragina prisiminti S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio tikslus ir siekia plačiai paminėti Pasaulio lietuvių vienybės dieną Lietuvoje ir pasaulyje.

Lietuvos bendruomenės, organizacijos, bendrijos ir sambūriai, taip pat užsienio lietuvių bendruomenės liepos 17 d. kviečiamos susiburti į bendras iškylas, dalytis bendravimu, pilietinėmis ir bendruomeninėmis iniciatyvomis, skatinti tarpusavio pasitikėjimą.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/vienybesdiena.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top