Pradinis / Mokslas ir švietimas / Lietuva įvertinta Frankfurto knygų mugėje

Lietuva įvertinta Frankfurto knygų mugėje

1 (7)Šią savaitę Frankfurte vykstančioje knygų mugėje leidykla „Šviesa“ buvo įvertinta Europos mokomosios literatūros leidėjų grupės (EEPG) apdovanojimu – sidabro medaliu. Apdovanojimas skirtas priešmokyklinio ugdymo komplektui „OPA PA!“, kuris nurungė 36 įvairių šalių konkurse vertintus mokomuosius komplektus. Pasak EEPG direktorės, šis apdovanojimas parodo, kad Lietuvos priešmokyklinio ugdymo priemonių lygis – vienas aukščiausių Europoje.

„Šiemet sulaukėme daug puikių paraiškų, tad vertinimo komisijai buvo išties sudėtinga išrinkti geriausius. Komplektas „OPA PA!“ pateko tarp visos Europos geriausių mokomųjų priemonių, vadinasi, Lietuvos priešmokyklinio ugdymo pedagogikos ir mokymosi metodai yra vieni kokybiškiausių Europoje“, – teigia EEPG direktorė Helga Holtkamp.

Pasak leidyklos vadovės Daivos Bartninkienės, Lietuvoje nuolat svarstant, ar mokymosi priemonių kokybė yra tinkama, paaiškėjo, kad ji ne tik nenusileidžia didžiųjų Europos valstybių leidžiamų priemonių turinio kokybei, bet ir ją pranoksta. „Lietuvoje nuolat girdime abejonių dėl mokomosios literatūros turinio kokybės, siūlymų keisti mokymo priemonių rengimo tvarką. Kai savi peikia, svetimi giria – šis tarptautinis įvertinimas parodo, kad nors ir esame maža šalis, sugebame sukurti vienas geriausių mokomųjų priemonių Europoje, kurios pranoksta netgi didžiųjų valstybių edukacinius leidinius“, – sako D. Bartninkienė.

Priešmokyklinio ugdymo komplektas „OPA PA!“, kurį parengė integruoto ugdymo ekspertės Jolanta Skridulienė ir Vilija Vyšniauskienė, yra skirtas 6 metų vaikams pasirengti mokytis pagal pradinio ugdymo programą bei padėti ugdyti kasdieniam gyvenimui būtinas kompetencijas. Vaikai po pažinimo pasaulį keliauja drauge su pagrindiniais mokymo priemonių veikėjais – kiškiu OPA ir vėžliu PA.

EEPG, vertindama apdovanojimams pateiktus leidinius, taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad įdomūs tekstai, tinkamos užduotys, patrauklios iliustracijos yra labai svarbūs elementai, tačiau kuriant šiuolaikines mokymo priemones ne ką mažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus dalykus.

Tarp mokymosi priemonių „sėkmės veiksnių“ paminėtos turinio diferencijavimo galimybės, sąsajos tarp mokomųjų dalykų, skirtingos temos (nuo mokyklos iki šeimos), įvairaus žanro tekstai (nuo poezijos iki prozos), veiklų planai, spaudos kokybė bei mokymosi mokytis realizavimas – galimybė žymėtis pastabas, aptarti tai, kas išmokta ir t. t.

Leidyklos „Šviesa“ rengiamas mokomasis turinys Europoje įvertinamas jau antrus metus iš eilės. Pernai EEPG skiriamą apdovanojimą laimėjo dailės vadovėlis 9–10 klasei.

EEPG kartu su Frankfurto knygų muge ir vadovėlių bei švietimo žiniasklaidos tyrėjų bendruomene „IARTEM“ organizuojami Geriausių Europos mokymo(si) priemonių apdovanojimai (BELMA) vyksta kasmet. Tarptautinė ekspertų komisija vertina apdovanojimams pateiktas priemones pagal aštuonis kriterijus: aktualumą, aiškumą, patikimumą, patrauklumą, lankstumą, bendrumą, įsitraukimą, socializaciją, o apdovanojimai skiriami keturiose kategorijose.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: