Pradinis / Aktualijos / Lietuvai norisi tikėti, kad kitąmet Vyriausybė savo pažadus įvykdys

Lietuvai norisi tikėti, kad kitąmet Vyriausybė savo pažadus įvykdys

Antradienį, gruodžio 10 d., Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi ir jo vadovaujamos Vyriausybės ministrais aptarė pirmuosius 16-osios Vyriausybės darbo metus, ką pavyko įvykdyti ir kam būtina skirti daugiau dėmesio ir pastangų, kad šalies gyventojams būtų užtikrintas saugesnis gyvenimas.

Kaip svarbiausius Vyriausybės pasiekimus Prezidentė įvardijo sėkmingą pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, nors Lietuvos pirmininkavimui skirtas biudžetas buvo vienas iš mažiausių ES. Taip pat šalies vadovė pabrėžė kryptingą darbą energetinio savarankiškumo link, vieningai atlaikomą Rusijos ir dujų monopolininkės „Gazprom“ spaudimą, atsakingą finansų tvarkymą, jau paruoštą euro įvedimo planą ir toliau vystomą Suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą.

„Vyriausybės užduotis kitąmet – daugiau dėmesio žmonių gerovei ir strateginiams valstybės tikslams užtikrinti. Pagaliau turi būti ištesėti pažadai žmonėms ir pradėtos atkurti krizės metu sumažintos pajamos. Turi būti iki galo atsiskaityta su pensininkais – jie privalo būti aiškiai informuoti, kada pradės gauti kompensacijas už sunkmečiu sumažintas pensijas“, – sako Prezidentė.

Prezidentė kaip vieną svarbiausių uždavinių Vyriausybei kelia ir užimtumo didinimą. Kol verslą Lietuvoje vis dar prižiūri net 60 institucijų, vis dar nepatvirtintos užimtumo skatinimo priemonės, o profesinis mokymas suteikia jaunimui ne realių darbo įgūdžių, o popierinį išsilavinimą, tol nedarbo mastas ir toliau šalyje išliks didelis. Šiuo metu Lietuvoje darbo neturi 22,2 proc. jaunimo.

Pasak Prezidentės, ir toliau trypčiojama vietoje su šilumos ūkio pertvarka – Vyriausybė turi parengti vieną ir bendrą, o ne dvi konkuruojančias šilumos ūkio programas. Mažėja dividendų reikalavimai iš valstybės valdomų įmonių – šiemet surinkta 100 mln. litų, nors buvo galima į valstybės biudžetą surinkti gerokai daugiau.

Prezidentės teigimu, nors korupcijos suvokimo indeksas pagerėjo, žmonėms savivaldybėse, sveikatos sektoriuje gauti paslaugas skaidriai vis dar sunku. Ateinančius septynerius metus Lietuva gaus 44 mlrd. litų ES paramos, todėl Vyriausybės pareiga yra užtikrinti skaidrų šių lėšų panaudojimą. Būtinas ir viešųjų pirkimų skaidrinimas, aktyvesnė kova su politine korupcija.

Skaudūs įvykiai, kaip teigia Prezidentė, įpareigoja labiau rūpintis viešuoju žmonių saugumu – būtina tobulinti pagalbos sistemos, ekstremalių situacijų, pastatų saugumo priežiūrą. Vis dar nebaigtas Bendrojo pagalbos centro projektas, nors jam buvo skirta 80 mln. litų.

Pasak šalies vadovės, Vyriausybė turi sparčiau įgyvendinti strateginius ir valstybės raidai reikšmingus sprendimus, ypatingą dėmesį skirti energetiniam saugumui ir savarankiškumui, šaliai svarbiems projektams – Suskystintų gamtinių dujų terminalui, elektros jungtims su Švedija ir Lenkija. Informacinių karų fone vis dar nėra parengtas kibernetinio saugumo įstatymas.

Siekiant 2015 metais įsivesti eurą, reikalingos sutelktos pastangos suvaldyti finansams, šiuo metu Lietuva balansuoja ant Mastrichto kriterijaus vykdymo ribos.

Prezidentė palinkėjo Vyriausybei aktyviai ir ryžtingai spręsti žmonėms rūpimus klausimus ir pabrėžė, kad yra pasirengusi bendradarbiauti su Vyriausybe, remti jos pastangas vykdant svarbius ir strateginius projektus.

Nuotraukos R. Dačkaus

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: