Pradinis / Aktualijos / Lietuvė – 2019 m. ES moterų novatorių konkurso laimėtoja

Lietuvė – 2019 m. ES moterų novatorių konkurso laimėtoja

Paryžiuje vykusioje konferencijoje „VivaTech“ paskelbtos keturios 2019 m. ES apdovanojimo moterims novatorėms laimėtojos. Apdovanojimas įteiktas ir lietuvei Irinai Borodinai – vienai iš įmonės „BioPhero“ įkūrėjų. Biotechnologijų įmonė „BioPhero“ gamina feromonus, kurie naudojami augalų apsaugai ir yra saugi, įperkama ir veiksminga pesticidų alternatyva.

Asociatyvi nuotr. (Pexels.com)

Irina Borodina gimė ir užaugo Kaune, baigė cheminės technologijos mokslus Kauno technologijos universitete. Biotechnologijos žinias tobulino Danijos technikos universitete. Jame taip pat įgijo daktaro laipsnį. Šiuo metu dirba Danijoje, kur įkūrė įmonę „BioPhero“.  

Be Irinos Borodinos, 2019 m. ES apdovanojimai moterims novatorėms įteikti ir Martine’ai Caroff iš Prancūzijos, dviejų biotechnologijų įmonių – „LPS-BioSciences“ (veiklos specializacija – vakcinose naudojami bakteriniai endotoksinai, in vitro diagnostika, kosmetika ir medicinos priemonės) ir „HEPHAISTOS-Pharma“  (kuria imunoterapiją onkologinėms ligoms gydyti), – įkūrėjai bei Shimritai Perkol-Finkel iš Izraelio – vienai iš įmonės „ECOncrete Tech“, kuri tiekia aplinką puoselėjančio betono produktus, ant kurių gali augti augalai ir gyviai (taip padidinama miesto, pakrančių ir jūrų infrastruktūros biologinė ir ekologinė vertė), – įkūrėjų. 

Kiekviena laimėtoja už savo darbą apdovanota 100 000 eurų piniginiu prizu.

2019 m. jaunosios novatorės apdovanojimas atiteko Michelai Puddu  iš Italijos – vienai iš įmonės „Haelixa“ įkūrėjų. „Haelixa“ kuria DNR pagrįstus išmaniuosius indikatorius ir medžiagų autentiškumo (atsekimo) nustatymo sprendimus – taip užtikrinamas sąžiningas ir skaidrus verslas, ypatingą dėmesį skiriant tvariems produktams, pavyzdžiui, ekologiškai medvilnei.  M. Puddu už pasiekimus skirtas 50 000 eurų apdovanojimas.

2019 m. ES moterų novatorių konkurso laimėtojas atrinko iš verslo, rizikos kapitalo, verslumo ir akademinių sričių nepriklausomų ekspertų sudaryta komisija. Apdovanojimas finansuojamas iš ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ lėšų.  ES apdovanojimu moterims novatorėms siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad reikia daugiau inovacijų ir daugiau moterų versle, pripažinti moterų novatorių laimėjimus ir rodyti gerą sektiną pavyzdį. Europos Sąjungoje moterų, kuriančių inovacijų verslą, yra tik 31 proc. Vadinasi, turime dar neišnaudoto potencialo – Europa, norėdama išlikti konkurencinga ir išspręsti svarbius ekonominius bei socialinius klausimus, turi atskleisti visus savo žmogiškuosius išteklius ir leisti pasireikšti savo talentams.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: