Pradinis / Kultūra / Lietuvė – tarp prestižinio Lokarno kino festivalio nugalėtojų

Lietuvė – tarp prestižinio Lokarno kino festivalio nugalėtojų

Šveicarijoje surengtame 71-ajame Lokarno kino festivalyje ant nugalėtojų pakylos žengė ir kino kūrėja iš Lietuvos. Režisierės Rugilės Barzdžiukaitės filmas „Rūgštus miškas“ pripažinimo sulaukė Pirmojo ilgametražio filmo kategorijoje – jo autorei įteiktas „First Feature Swatch Art Peace Hotel Award“.

M. Pedrazzini nuotr.

„Už tai, kad atvėrė mums nepažintą gamtą ir parodė, koks, priklausomai nuo mūsų suvokimo, gražus ar bjaurus gali būti pasaulis“, – taip stebint 8000 žiūrovų po atviru dangumi „Piazza Grande“ vykstančioje apdovanojimų ceremonijoje filmo režisierę į sceną pakvietė žiuri narė Funa Maduka, „Netflix“ kūrybos ir pirkimų vadovė.

„Džiugu, kad „Rūgštus miškas“ festivalyje buvo parodytas penkis kartus, kad prieš seansus į ekraną įsėlindavo leopardas, Lokarno festivalio simbolis. Mūsų filmo protagonistai – taip pat gyvūnai, bet tarprūšinė hierarchija čia apverčiama aukštyn kojomis, bent jau formos lygmeniu. Šio filmo pastebėjimas ir įvertinimas Lokarne – mums labai svarbus paskatinimas“, – įspūdžiais dalijosi filmo režisierė R. Barzdžiukaitė.

Kuršių nerijoje kurta kino esė paukščio žvilgsniu pasakoja apie turistus, atvykstančius į kormoranų kolonijoje įrengtą apžvalgos aikštelę. Matydami paukščių išmatų išdegintą mišką žmonės pateikia vis kitokius šio gamtos reiškinio vertinimus. Apokaliptiškas, bet kartu ironiškas kūrinys parodo skirtingas kultūrines reakcijas bei kelia painius moralinius klausimus.

„Šis filmas mums buvo vienas įspūdingiausių netikėtumų – jis lyg dokumentikos apie gamtą, trilerio, komedijos ir siaubo filmo sintezė“, – Lokarne surengtos pasaulinės premjeros vakarą pristatydamas lietuvių kūrinį sakė vienas iš šio A klasės festivalio programos sudarytojų Sergio Fantasas.

„Rūgštus miškas“ yra pirmasis lietuviškas ilgametražis dokumentinis filmas, patekęs į oficialią vieno seniausių pasaulyje kino festivalių programą. Pripažinimo sulaukusio filmo autoriai pakviesti į 3–6 mėn. trukmės menininkų rezidenciją Šanchajuje.

Filmo prodiuseris ir bendraautoris – audiovizualinių ir teatro kūrinių gamybos kompanijos „Neon Realism“ (buvusios „A Laukas“) steigėjas Dovydas Korba.

Pagrindinis filmo „Rūgštus miškas“ rėmėjas – Lietuvos kino centras. Filmo gamybą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: