Pradinis / Renginiai, pramogos / Lietuviai apie Kalėdas: daugiau meilės ir mažiau daiktų

Lietuviai apie Kalėdas: daugiau meilės ir mažiau daiktų

Kai už lango pradeda snigti – vis daugiau žmonių susimąsto apie Kalėdų prasmę, esmę ir kartu linki kitiems pajusti tą stebuklą širdyje, kuris dažniausiai užklumpa būnant mylimų žmonių apsuptyje. Išties, nors šiais laikais labai daug kalbama apie materialius dalykus, o Kalėdų proga skirtos dovanos moterims dažniausiai susijusios su grožio sfera (banalu, taip?..), tačiau vis daugiau žmonių atsisako galimybės per šventes dovanoti materialius dalykus, nes svarbiausia – meilė, o ji yra neįkainojama.

Atmosfera – visada svarbi

Jeigu ir jums svarbiausia yra ne dovanos, o gera emocija – tokiu atveju siūlome dekoruoti namus, aplinką. Reikalingas dekoravimo priemones galite įsigyti Imuperku.lt prekybos vietoje.

Juokaujama, kad pasaulyje keičiasi daug dalykų, kinta visuomenės požiūris į tam tikrus objektus, tačiau lietuviai vis dar sustoję laike, nes puošiasi namus tradiciniais žaisliukais, kurie buvo perduodami iš kartos į kartą. Kai kurių namuose vis dar karaliauja tikros eglutės, kurios puoštos namų gamybos šiaudiniais žaisliukais. Dažniausiai kiekvieną vakarą deginamos advento žvakės, galiausiai per Kūčias padedama viena tuščia lėkštutė.

Ekologiniai niuansai

Tiesa, požiūris į Kalėdų eglutes žingsnis po žingsnio kinta. Kadangi šiais laikais vis daugiau kalbama apie ekologinius niuansus – stengiamasi įdiegti žmonėms, kad kiekvienas yra atsakingas už aplinką, kurioje gyvena. Štai todėl namuose vis dažniau puošiamos dirbtinės eglutės, kurios tampa svarbiausia šventės puošmena.

Kadangi jos gaminamos labai kruopščiai – atrodo puikiai, tarsi gyvos, tačiau tarnauja dešimtis metų. Prekybininkai akcentuoja, kad tai labiausiai pasikeitęs lietuvių įprotis prieš šventes.

Taip pat sumažėjo blizgučių pirkimo vajus, nes vis dažniau puošiama minimaliai, natūraliai, paprastai.

Kai turi visko daugiau, nei reikia

Keičiasi ir dovanų idėjos. Vis dažniau perkamos ilgam laikui skirtos dovanos, kurios pasižymi funkcionalumu. Nebeperkama to, kas netarnaus daug metų, pasirenkamos geriau daugiau kainuojančios, tačiau ilgiau tarnausiančios dovanos.

Taip pat daugelyje namų vis dažniau įdiegiama tradicija dovanoti dovanas tik vaikams, o suaugusieji apsiriboja tik gražiais žodžiais.

Kalėdos yra stebuklingas metas, kuris sujungia žmones. Ne tik savus, bet ir mažai pažįstamus. Galbūt tai ir yra svarbiausias šios šventės akcentas. Siūlome ir jums nebijoti pažinti kitus, nes tai gali būti geriausias metų įvykis.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: