Pradinis / Interjeras / Lietuviai į namų interjerą įsileidžia vis daugiau spalvų

Lietuviai į namų interjerą įsileidžia vis daugiau spalvų

Konservatyvūs lietuviai vis dar labiausiai mėgsta praktiškus baldus, tačiau jau nebebijo ryškesnių spalvų ir įdomių interjero akcentų, daugiau eksperimentuoja, dažniau keičia baldus. Tai pastebi baldų gamintojai, tiekėjai ir su užsakovais dirbantys interjero dizaineriai. Vis dėlto specialistai neskubina aklai vaikytis madų ir pataria, kaip naujoves suderinti su šeimininkų namų aplinka bei pamėgtu gyvenimo būdu.

Taisyklių nebėra, į priekį veržiasi patogumas

„Pasaulinėse interjero parodose svarbiausia mada tampa ne tradicinis spalvų derinimas, o patogumas ir emocija, kurią sukelia skoningai ir jaukiai sukurta namų aplinka. Modernumas jau nieko nebestebina, o svarbiausi tampa namuose sukuriamas jaukumas ir saugumas. Panašu, kad gyventojai vis daugiau dėmesio skiria sau, poilsiui namuose, labiau brangina laiką ir grįžę namo nori patogiai atsipalaiduoti. Tai patvirtina ir klientų pasirinkimas – tarp populiariausių baldų vyrauja sofos ir minkšti kampai su patalynės dėžėmis bei miegamosiomis vietomis“, – sako Gintaras Dirkstys, baldų įmonės direktorius.

Pasak dizainerio Aleksandro Pogrebnojaus, lietuvio baldų pasirinkimą lemia ir kintantis būsto suplanavimas: baldai linksta į elegantišką minimalizmą, namuose įrengiami mažesni miegamieji, kad daugiau erdvės liktų svetainei, o daiktų išdėstymas kompaktiškesnis. „Interjero ateitis – transformuojami baldai, kuriuos lengva pasukti, patraukti, pritaikyti skirtingai veiklai. Svarbiausia, kad baldai būtų įdomūs, išsiskirtų ir patiktų pačiam šeimininkui“, – mano A. Pogrebnojus“.

Nebebijo ryškių spalvų

Spalvų paletė – vienas didžiausių pokyčių šiuolaikiniuose lietuvių namuose, palyginti su praėjusiu dešimtmečiu. Nors tarp parduodamų baldų vyrauja kuklesni pilki ir rudi atspalviai, tačiau, kaip sako G. Dirkstys, auga ir ryškesnių audinių paklausa – pirkėjai drąsiau renkasi raudonos, žalios, geltonos spalvų baldus.

„Šiuo metu lietuviai po truputį mokosi atsisakyti taip įsišaknijusios baltos spalvos baimės. Pagrindiniai stiliai, kuriuos renkasi klientai, – skandinaviškas bei industrinis. Vyrauja prigesintos, maišytos spalvos: šparagų žalia, garstyčių geltona, melsvai pilka, rausvai pilka, madingi raštai – dryžiai, taškučiai, zigzagai“, – vardija interjero dizainerė Alina Stepanenko.

Vis dėlto svarbiausias kriterijus projektuojant interjerą turėtų būti ne naujausios mados, o tai, kas miela namų gyventojams. Pasak A. Pogrebnojaus, kiekvienas žmogus turi skirtingus namus, o dabar, kai dauguma renkasi minimalistinius interjerus, baldai suteikia charakterį. Dizaineris pataria nepersistengti ir neapsikrauti baldais, rinktis vieną ar kelis išsiskiriančius akcentus, tačiau drąsiau eksperimentuoti galima svetainėje ir bendrose erdvėse, o miegamasis turėtų būti ramesnis.

„Taisyklė paprasta: kuo ryškesnė ir atviresnė objekto spalva, tuo mažesnis tas objektas turi būti. Jeigu pasirenkamas baldas yra atviros ryškios spalvos, tada jis toje patalpoje turėtų būti tik vienas ir tai neturi būti pats didžiausias objektas kambaryje“, – antrina A. Stepanenko.

Svarbiausia – baldo ilgalaikiškumas

Besikeičiantys klientų poreikiai lemia ir jų suvokimą apie baldo kokybę. Svarbiausias klientams savybes atskleidė atlikta rinkos tyrimų bendrovės „Iconus“ gyventojų apklausa. Respondentai prie svarbiausių kokybės bruožų vis dar priskiria bruožus, susijusius su baldo ilgalaikiškumu: lengvai valomas audinys, stiprus ir tvirtas korpusas, guma padengtos baldo kojelės, nebraižančios grindų. Prie kokybiškų baldo savybių pirkėjai taip pat priskyrė audinio natūralumą, baldo patogumą, minkštumą, palankiai vertino Lietuvoje sukurtus gaminius.

2 Komentarai

  1. Asmeniškai mane ryškesnių spalvų baldai vargina. Nors jei interjere vos vienas kitas ryškus akcentas, tada gražu ir viskas gerai. Svarbiausia man vis dar iki šiol baldų komfortiškumas… Ypač miegamojo baldų.

  2. Man patiko tos sofos pirmose nuotraukose. Jau priminė geriausius itališkų baldų pavyzdžius. Pastebiu, kad lietuviai ne tik įsileidžia vis daugiau spalvų į interjerą, bet ir lietuvių gamintojai pradėjo gaminti patrauklestinius, modernesnius baldus.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: