Pradinis / Mokslas ir švietimas / Lietuviai pasaulinėje informatikos olimpiadoje Japonijoje laimėjo tris medalius

Lietuviai pasaulinėje informatikos olimpiadoje Japonijoje laimėjo tris medalius

Iš Tarptautinės informatikos olimpiados (IOI) Japonijoje Lietuvos moksleiviai parsivežė tris medalius. Tautvydas Jasiūnas (KTU gimnazija) ir Martynas Sinkievič (Vilniaus licėjus, mokytojas Bronius Skūpas) pelnė sidabro medalius, o Gediminas Lelešius (KTU gimnazija) – bronzos medalį.

Visi medalius gavę mokiniai, taip pat ketvirtasis komandos narys vienuoliktokas Rokas Urbonas (KTU gimnazija, mokyt. Kristina Serapinaitė) visus metus olimpiadai ruošėsi Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto (VU MIF) Šeštadieninėje informatikos olimpiadininkų mokykloje.

Tarptautinė olimpiada vyko Tsukuboje, Japonijoje, rugsėjo 1–8 dienomis. Joje dalyvavo 335 mokiniai iš 85 valstybių. Ši olimpiada yra prestižiškiausia mokiniams skirta informatikos olimpiada.

Sprendimai olimpiadoje trunka dvi dienas po penkias valandas ir per vieną dieną mokiniai turi išspręsti po tris uždavinius – sugalvoti efektyvų algoritmą ir jį suprogramuoti C++ arba JAVA kalba. Dalyvių programas sprendimo metu iš karto įvertina automatinė varžybų sistema ir rezultatų lentelė transliuojama gyvai. Todėl tiek komandų vadovai, tiek kiti besidomintys olimpiada palaiko dalyvius ir olimpiados metu gyvai stebi, kaip keičiasi rezultatų lentelė.

Geriausiai šioje olimpiadoje pasirodė ir pirmąją vietą užėmė Benjamin Qi iš JAV, surinkęs 499 taškų iš 600 galimų. Lietuva šioje olimpiadoje dalyvauja nuo 1992 metų. Per 27 metus Lietuva yra laimėjusi 71 medalį, iš jų – 2 aukso, 27 sidabro ir 42 bronzos.

Lietuvos komandai vadovavo VU Matematikos ir informatikos fakulteto dėstytoja dr. Jūratė Skūpienė ir buvęs olimpiadininkas Antanas Uršulis. Kartu su komanda vyko ir visus metus VU MIF Šeštadieninėje informatikos olimpiadininkų mokykloje mokinius rengęs, taip pat pasirengimo stovyklose komandą treniravęs Justas Klimavičius bei IOI Tarptautinio komiteto narė VU MIF profesorė V. Dagienė. Ji šioje olimpiadoje suorganizavo 12-ąją tarptautinę konferenciją, skirtą informatikos mokymui.

http://naujienos.vu.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: