Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuvis medikas – tarp geriausių savo srities gydytojų Čikagoje

Lietuvis medikas – tarp geriausių savo srities gydytojų Čikagoje

Žurnalas „Chicago“ birželio mėn. numeryje paskelbė geriausių Čikagos gydytojų sąrašą – Castle Connolly vardo geriausius medikus kasmet renka kolegos, vertindami atskirų sričių specialistų profesinę kvalifikaciją, įgūdžius ir reputaciją. Tarp geriausių skausmo gydytojų jau vienuoliktą kartą pateko lietuvis medikas – Ilinojaus skausmo instituto (Illinois Pain Institute) įkūrėjas bei medicinos direktorius dr. Jonas Prunskis. Tai rodo šio gydytojo profesionalumą ir tai, kad kolegos puikiai vertina jo darbą.

Dr. J. Prunskis nuo 1992 m. dirba kartu su žmona dr. Terri Dallas-Prunskis įkurtame Illinois Pain Institute (IPI). Ši ilgiausiai Čikagoje ir jos apylinkėse dirbanti intervencinio skausmo gydymo įstaiga yra įsikūrusi keliuose Čikagos priemiesčiuose: Barrington, Elgin, Elmhurst, Itasca, Libertyville, McHenry. Institute taikomas gydymas yra orientuotas į problemos ištyrimą, jos įvardijimą ir išsprendimą. Dr. J. Prunskis savo darbo praktikoje taip pat visų pirma siekia pacientams nustatyti tikslią diagnozę ir skiria gydymą sutelkdamas dėmesį į problemą, kuri sukelia skausmą, o ne slopina ligos simptomus vaistais. 

Lietuvis medikas priklauso Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamente (U. S. Department of Health and Human Services, HHS) veikiančiai Tarpvyriausybinės skausmo valdymo gerosios patirties darbo grupei (Pain Management Best Practices Inter-Agency Task Force (Pain Task Force), jis yra vienintelis šiai darbo grupei priklausantis gydytojas iš Ilinojaus valstijos. Į šias atsakingas pareigas dr. J. Prunskis JAV Prezidento buvo paskirtas, nes Ilinojaus skausmo institutas daugiau kaip 25 metus sėkmingai darbuojasi diagnozuodamas ligas ir gydydamas skausmą patiriančius ligonius, kuriems paskirtas ribotas opioidinių vaistų vartojimas.

Dr. J. Prunskis sako, kad šis apdovanojimas pelnytas ne jo vieno, o visų Ilinojaus skausmo instituto (Illinois Pain Institute) medikų ir darbuotojų pastangomis.

Dr. J. Prunskis žinią apie garbingą savo darbo įvertinimą išgirdo būdamas Lietuvoje. Jis dalyvavo Vilniaus universiteto diplomų įteikimo ceremonijoje. Medikas buvo pakviestas sakyti sveikinimo kalbą diplomų teikimo Medicinos fakulteto studentams iškilmėse. Šį fakultetą šiais metais baigė Prunskių dukra Kristina, ji tęsia medikų šeimos tradicijas – jos seneliai, dr. J. Prunskio tėvai, taip pat buvo gydytojai.

Reikia paminėti, kad galimybė JAV jaunimui studijuoti VU Medicinos fakultete atsirado prieš kelerius metus dr. Prunskio iniciatyva VU Medicinos fakultetui pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Rosalind Franklin University of Medicine and Science Chicago Medical School (CMS). Medicinos fakultetas nuolatines studijas anglų kalba pradėjo rengti 2012 metais, tada buvo priimti tik 8 studentai, dabar skaičius išaugo beveik iki 300 medicinos ir odontologijos studentų, tarp kurių yra ir JAV piliečių. Ši sutartis reglamentuoja tęstinį dviejų universitetų bendradarbiavimą ir atveria medicinos studentams galimybę susipažinti su kitos šalies sveikatos apsaugos sistema, ligonių priežiūra ir mokymosi tvarka.

Daugiau informacijos apie dr. Joną Prunskį ir Ilinojaus skausmo institutą galite rasti tinklalapyje IllinoisPain.com.

Ilinojaus skausmo instituto inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: