Pradinis / Aktualijos / Lietuviškas ekonomikos vadovėlis išrinktas geriausiu projektu pasaulyje

Lietuviškas ekonomikos vadovėlis išrinktas geriausiu projektu pasaulyje

Lietuviškas ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą“ šiąnakt Niujorke paskelbtas geriausiu projektu pasaulyje. Naujos kartos vadovėlis, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, apdovanotas prestižiniu „Templeton“ laisvės apdovanojimu ir 100 tūkst. JAV dolerių premija. Šis apdovanojimas skiriamas kartą per metus už indėlį skatinant laisvės idėjas, inovacijas ir žmonių veiklumą.

„Tai apdovanojimas mums, tačiau taip pat didžiulis Lietuvos įvertinimas. Pasauliniu mastu įvertintos pastangos ugdyti kritiškai mąstantį, socialinius ir ekonominius reiškinius suprantantį jaunimą. Ekonominio mąstymo svarba negali būti nuvertinta. Nuo jo priklauso kiekvieno mūsų ir visos visuomenės gerovė. Gaila, kad ekonomikos mokymas iki šiol geriausiu atveju buvo paviršutiniškas, o blogiausiu – neteisingas. Matydami galimybę tai pakeisti parengėme šį vadovėlį, stengiamės, kad iš jo galėtų mokytis kuo daugiau šalies moksleivių. Juk tai mūsų ateities kūrėjai“, – atsiimdamas apdovanojimą istoriniuose Niujorko „Capitale“ rūmuose sakė Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

2015 m. išleistas vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą“ mokyklose išpopuliarėjo žaibiškai. Iš jo jau mokosi daugiau kaip 20 000 moksleivių 389 mokyklose. Tai yra 64 proc. devintokų ir dešimtokų, kuriems ekonomikos pamokos  yra privalomos. Naujos kartos vadovėlio projektą  sudaro tradicinio formato vadovėlis, el. vadovėlis, seminarai mokytojams ir išsami elektroninė mokytojo knyga, iš kurios pamokoms nuolatos ruošiasi mažiausiai 240 mokytojų.

„Apdovanojimą teikiantis tarptautinis tinklas „Atlas Network“, vienijantis organizacijas iš viso pasaulio, įvertino tai, kad Lietuvos moksleiviai pagaliau turi galimybę mokytis laisvės ekonomikos. Kasdien gauname atsiliepimų iš mokytojų, kad tokios mokymosi priemonės labai trūko. Mokinių susidomėjimas ir aktyvus mokytojų įsitraukimas rodo, kad mes einame tinkamu keliu. Siekiame ugdyti jaunąją kartą, kuri suprastų, kad ekonomika – mokslas ne tiek apie skaičius, kiek apie žmones, jų taikius mainus, neišvengiamą jų bendradarbiavimą kuriant gerovę sau ir visiems“, – sako vadovėlio bendraautorė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

Iš viso laimėti prestižinį „Templeton“ laisvės apdovanojimą pretendavo šeši finalininkai. Pavyzdžiui, JAV organizacijos – už pasiūlytą socialinės rūpybos reformą, sumažinusią 2,7 milijono iš pašalpų gyvenančių žmonių skaičių 22 valstijose; už kovą prieš antikonstitucinius žodžio laisvės ribojimus JAV universitetuose; už kovą dėl nepagydomų ligonių teisės gauti vaistus, kurių prieinamumą riboja Maisto ir vaistų administracija. Švedų organizacija buvo nominuota už verslo žmonių gynimą nuo valdžios pažeidimų ir laimėtas bylas teismuose, Izraelio – už biurokratinių suvaržymų smulkiajam verslui sumažinimą.

„Didžiuojamės ir dėkojame visiems, kurie tikėjo ir prisidėjo prie šio projekto. Laimėtą premiją skirsime švietimo projektams plėsti tiek mokyklose, tiek universitetuose, tokių projektų turime ne vieną“, – sako Ž. Šilėnas.

Pirmą kartą istorijoje šis prestižinis apdovanojimas tai pačiai organizacijai įtektas antrą kartą. Lietuvos laisvosios rinkos institutas „Templeton Religious Trust“ įsteigtu prizu jau buvo įvertintas prieš dvejus metus – už kasmet rengiamą Lietuvos savivaldybių indeksą.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top