Pradinis / Kultūra / Lietuvių ir Lenkų rašytojų, vertėjų, leidėjų susitikimas ir Lietuvių poezijos vakaras Česlovo Milošo dvare Krasnogrūdoje

Lietuvių ir Lenkų rašytojų, vertėjų, leidėjų susitikimas ir Lietuvių poezijos vakaras Česlovo Milošo dvare Krasnogrūdoje

small_ir9hj032672013 m. rugpjūčio mėn. 19-21 d. Česlovo Milošo dvare Krasnogrūdoje veikiančiame Tarptautiniame dialogo centre įvyko lietuvių ir lenkų rašytojų, vertėjų, leidėjų susitikimas, pavadintas Pirmuoju lietuvių ir lenkų literatūros seimeliu.

Per tris dienas trukusį susitikimą beveik trisdešimt seimelio dalyvių analizavo lietuvių literatūros pristatymo ir sklaidos Lenkijoje problemas bei galimybes, aptarė lietuvių literatūros vertimus į lenkų kalbą, dirbo bendrose lietuvių poezijos vertimų į lenkų kalbą dirbtuvėse, išklausė paskaitų apie lietuvių ir lenkų literatūrą. Pirmojo tokio susitikimo metu buvo suorganizuotas ir lietuvių poezijos vakaras, kuriame dalyvavo rašytojai ir poetai Vladas Braziūnas, Antanas A. Jonynas ir Birutė Jonuškaitė.

Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos atstovė, lenkų literatūros vertėja į lietuvių kalbą Irena Aleksaitė pabrėžė, kad  abiejų šalių vertėjų bendravimas yra nepaprastai svarbus, nes susijęs su konkrečiais ir apčiuopiamais darbo rezultatais, t.y. naujomis verstinės literatūros knygomis. Irena Aleksaitė perskaitė Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos pirmininkės Rasos Matulevičienės sveikinimo žodį, kuriame buvo cituojami Nobelio premijos laureato Chose Saramago žodžiai, jog nacionalinę literatūrą kuria rašytojai, o pasaulio literatūrą kuria vertėjai. Na o Tarptautinio dialogo kultūros centro direktorius Krzysztof Czyzewski, sveikindamas susirinkusius, pasidžiaugė tokia puikia Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos ir kitų institucijų iniciatyva bei užtikrino, kad Krasnogrūda yra visada atvira tokiems lietuvių ir lenkų, o ateityje galbūt ir lietuvių, lenkų, baltarusių ir ukrainiečių rašytojų, vertėjų ir leidėjų susitikimams, lietuvių literatūros skaitymams, knygų pristatymams, na ir paprasčiausiaim lietuvių ir lenkų rašytojų bendravimui.

Daugiau informacijos apie lietuvių ir lenkų literatūros seimelį rasite čia:

http://pogranicze.sejny.pl/news,524,19_21_sierpnia_2013___sejmik_literacki_w_krasnogrudzie_.html

LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje Rasa Rimickaitė

Nuotraukos autorius: Marcin Pawlukiewicz

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: