Pradinis / Kultūra / Lietuvių režisieriaus A. Stonio filmas – tarp septynių geriausių pasaulyje

Lietuvių režisieriaus A. Stonio filmas – tarp septynių geriausių pasaulyje

Audriaus Stonio ir Kristinos Briedės filmą „Laiko tiltai“ atrinko garsusis „Magnificent 7“ festivalis, kuris nuo balandžio 9 iki 15 dienos vyks Belgrade. Penkioliktus metus vykstantis festivalis unikalus tuo, kad jo programoje rodomi tik septyni pastaraisiais metais sukurti dokumentiniai filmai, atrinkti iš viso pasaulio. Tai ryškiausi filmai pastarojo laiko pasaulinio dokumentinio kino kontekste. Patekti į „šauniąją septyniukę“ daugelio dokumentinio kino kūrėjų svajonė. Ypač todėl, kad festivalis susilaukia didžiulio publikos dėmesio.

Audrių Stonį galima vadinti šio festivalio favoritu, nes tai jau ketvirtas režisieriaus filmas, atrenkamas dalyvauti prestižinio festivalio programoje. Keturių filmų nėra rodęs joks kitas festivalyje dalyvavęs režisierius. Jau tapo įprasta, kad visi bilietai į festivalio kino seansus, vykstančius pramogų ir konferencijų centro „Sava“ kino salėje, kurioje telpa 3000 žiūrovų, yra iššluojami gerokai prieš paskelbiant programą.  Festivalio rengėjai užsitarnavo besąlygišką publikos pasitikėjimą tuo, kad per septynias festivalio dienas jie pamatys septynis ryškiausius ir įdomiausius dokumentinius filmus iš viso pasaulio.

Tarp praeityje „Magnificent 7“ dalyvavusių režisierių yra tokie pasaulinį pripažinimą pelnę vardai, kaip Viktor Kosakovsky, Michael Glawogger, Heddy Honigmann, Sergej Loznitsa, Helena Treštikova, „Oskaro“ laureatas Malik Bendjelloul ir kiti. 2006-aisiais filmą „Prieš parskrendant į žemę“ pristatė režisierius Arūnas Matelis.

Filmui „Laiko tiltai“ suteikta ypatinga garbė tapti jubiliejiniu, šimtuoju, festivalio filmu. Festivalio programos sudarytojas Tue Steen Muller sakė: „Labai simboliška ir jautru, kad Audriaus Stonio ir Kristinos Briedės filmas „Laiko tiltai“ bus rodomas trečiadienį, balandžio 10 dieną, ir jis taps 100-uoju „Magnificent 7“ parodytu filmu per festivalio gyvavimo istoriją.“ Lietuvių žiūrovai filmą „Laiko tiltai“ jau netrukus galės pamatyti Lietuvos kino teatruose.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: