Pradinis / Aktualijos / Lietuvoje daugėja JAV verslo investicijų

Lietuvoje daugėja JAV verslo investicijų

Antradienį, spalio 29 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų verslo misijos atstovais. JAV investuotojų vizitą inicijavo prieš pusmetį įsteigta dvišalė Lietuvos ir JAV verslo taryba. Jos inauguraciniame posėdyje Vašingtone dalyvavo Prezidentė.

Pagrindinis misijos tikslas – skatinti Lietuvos ir JAV ekonominį bendradarbiavimą, plėsti dvišalius verslo ryšius, atverti naujas prekybos ir investavimo galimybes.

„Turime daug neišnaudoto potencialo. Verslo ryšių ir ekonominio bendradarbiavimo stiprinimas su JAV, kuri yra didžiausia rinka ir didžiausia investuotoja pasaulyje, yra labai naudingas Lietuvai“, – sakė Prezidentė.

Šiuo metu pagal investicijas Lietuvoje JAV yra kol kas 17-oje vietoje, tačiau šios šalies investicinių verslo projektų daugėja. Pasak dvišalės verslo Tarybos prezidento Erico Stewarto, Lietuva yra patraukli šalis užsienio investicijoms.

Lietuvoje jau dirbančios amerikiečių įmonės labai vertina gerą lietuvių darbuotojų kvalifikaciją, gerai išvystytą komunikacijų ir informacinių technologijų infrastruktūrą, mūsų šalies mokslininkų ir gamintojų pasiekimus biotechnologijų ir lazerių srityse.

Pasak Prezidentės, naujos investicijos kuria naujas darbo vietas ir padeda spręsti nedarbo problemas. Stambios JAV bendrovės, siekdamos didinti savo našumą ir konkurencingumą, steigia Lietuvoje savo verslo centrus ir įdarbina daug talentingo ir darbštaus jaunimo.

Misijoje dalyvaujanti „Strategic Staffing Solutions“ padėjo Lietuvoje įsikurti „Western Unijon“, CSC, „Barclays“ bei kitoms įmonėms ir čia surasti tūkstančius joms reikalingų darbuotojų. Viena didžiausių pasaulyje IT sprendimų ir konsultacijų bendrovė „Computer Science Corporation“ (CSC) ketina plėsti savo veiklą ir didinti darbuotojų skaičių Lietuvoje nuo 300 iki 1000. Įmonė „Western Unijon“ Vilniuje įkūrė IT klientų aptarnavimo centrą. Jame dirba 950 darbuotojų.

Nuotraukos Dž. G. Barysaitės

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top