Pradinis / Aktualijos / Lietuvoje gaminama milijonas inovatyvių kaukių-filtrų medikams

Lietuvoje gaminama milijonas inovatyvių kaukių-filtrų medikams

Šiandien pasirašyta sutartis su pasauline plataus medicininių gaminių asortimento, skirto kvėpavimo takams, kūrėja, gamintoja ir tiekėja „Intersurgical“, veikiančia Lietuvoje, dėl inovatyvių apsauginių kaukių-filtrų gamybos. Numatoma įsigyti milijoną apsauginių kaukių-filtrų, šios priemonės bus paskirstytos šalies ligoninių personalui, dirbančiam stengiantis sulaikyti koronavirusą (COVID-19) ir išvengti jo tolesnio plitimo.

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, visas pasaulis susiduria su problemomis užsisakant ir įsigyjant asmens apsaugos priemones, kurių itin trūksta medikams. „Per labai trumpą laiką „Intersurgical“ rado sprendimą, kaip pritaikyti jų gaminamas kaukes ir paversti jas medikams tinkamais respiratoriais. Jų efektyvumas itin didelis. Toks, kurio negali užtikrinti daugelis rinkoje esančių respiratorių. Tai leis apsaugoti mūsų medikus“, – sako ministras A. Veryga.

Lietuvoje gaminamos kaukės-filtrai filtruoja ne mažiau kaip 99 proc. dalelių ore. Šią apsaugos priemonę galima nepertraukiamai naudoti iki 24 valandų.

Numatoma, kad tiekimas dalimis prasideda jau nuo šiandien. Apie 500 tūkstančių vnt. bus patiekta dviejų mėnesių laikotarpiu, o kitas kiekis atitinkamai per panašų laikotarpį.

Kaukė-filtras yra skirta sumažinti bakterinių ir virusinių mikroorganizmų perdavimo rizikai lašeliniu būdu per orą. Skirta naudoti intensyvios priežiūros skyriuose, intensyvios terapijos skyriuose, skubios pagalbos skyriuose ir kitose susijusiose klinikinėse aplinkose. 

Pasak ministro A. Verygos, labai svarbu, kad tokių verslo iniciatyvų atsirastų daugiau. „Jau esame kalbėję apie reagentų gamybą, rankų dezinfekcinio skysčio gamybą ir medžiagines kaukes. Visi šie pavyzdžiai yra ne tik svarbi pagalba sprendžiant krizę, bet ir galimybė Lietuvos verslui“, – teigia ministras A. Veryga, dar kartą išreikšdamas padėką verslo bendruomenei, kuri mobilizavosi ir padeda spręsti su koronavirusu susijusias ir visuomenę užgriuvusias problemas.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: