Etnomuzikologė ir kapelijų varžytuvių „Duokim garo“ vedėja Loreta Sungailienė spėja ir į televizijos laidų filmavimus, ir į svarbius renginius, o tapusi labdaros projekto „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadore dar ir važinėja po Lietuvos miestus ir miestelius. Be to, ši 35-erių metų moteris geba atrasti laiko ir trims savo atžaloms, nes, pasak jos, visa veikla gyvenime yra prasminga.
Su Jumis kalbamės po pranašautos, tačiau neįvykusios pasaulio pabaigos… Ar ši tema Jus vertė susimąstyti apie būtį, pasirinkimą, prioritetus?
Mąsčiau apie būtį, savo pasirinktą gyvenimo kelią ir prieš pasaulio pabaigos pranašystes, mąstau apie tai ir dabar. Manau, kad visa tai man bus svarbu ir ateityje. Visur, dėl ko stengiuosi ir kam skiriu savo laiką, dėmesį, kūrybinę energiją, įžiūriu prasmę. Mano pasirinkimai – tapti liaudies muzikos tyrinėtoja, atlikėja, gyvosios tradicinės kultūros kūrėja ir puoselėtoja, būti trijų vaikų mama – neatsitiktiniai. Kai prisimenu tam tikrus momentus iš savo vaikystės, suprantu, jog tai man buvo nulemta, tarsi išpranašauta.
Loreta, esate dainininkė, disertaciją apsigynusi etnomuzikologė, laidos „Duokim garo“ vedėja, žmona ir net trijų vaikų mama. Ar gyvenate labai įtemptu ritmu?
Taip… Tempas pakankamai įtemptas ir greitas… Dažnai tenka suktis tempo presto greičiu, kad spėtum atlikti bent didžiąją dalį suplanuotų darbų ir veiklų. Tik per didžiąsias metų šventes, keletui dienų su šeima išvykusi pasisvečiuoti į vyro tėviškę ir aplankyti savo giminaičių, iš esmės pakeičiu savo dienos ritmą ir tempą. Tada pailsiu nuo kasdienybės rūpesčių, visuomeninės veiklos. Šeimoje man svarbiausia vaikų emocinė sveikata, pasitikėjimas ir darna tarp suaugusiųjų. Santykiuose tarp žmonių labiausiai vertinu atsakingumą ir sąžiningumą. Bet, matyt, visų svarbiausia asmeniniame, šeimyniniame ir visuomeniniame gyvenime yra žmoniškumas.
Kaip jaučiatės būdama trijų vaikų mama?
Patirčių ir emocijų būna visokių, tačiau aš džiaugiuosi tapusi tokia mama. Mūsų šeima džiaugiasi ir didžiuojasi tiek vyras, tiek vyresnėlis sūnus. Manau, kad dauguma daugiavaikių mamų jaučiasi panašiai: daugybė rūpesčių, įtampa, nerimas, o kartu ir ypatingas pakylėjimas, pilnatvė, viltis ir meilė. Mano vadovaujamame folkloro ansamblyje „Virvytė“ jau beveik pusė šeimų yra daugiavaikės, todėl mes jaučiame stiprų bendrystės ryšį, vienas kito palaikymą. Labai gera, kai turi su kuo pasitarti, pasikalbėti…
Daugiau skaitykite žurnale „Lietuvė“, sausio mėnesio numeryje.