Pradinis / Kinas, muzika, TV / „Lietuvos balso“ prodiuseris: „Sužavėjusiųjų iš pirmo garso šiemet dar daugiau“

„Lietuvos balso“ prodiuseris: „Sužavėjusiųjų iš pirmo garso šiemet dar daugiau“

 

LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ prodiuseris Gediminas Jaunius kalba apie įsibėgėjantį trečiąjį sezoną: žąsies odą, slaptą gerbėją, porolonus ant galvų ir visas emocijas, kurios nuo rudens bus LNK eteryje.

Kaip vertinate ką tik praūžusias atrankas į „Lietuvos balso“ trečiąjį sezoną?

Jei lygintume du pirmuosius sezonus su ateinančiu trečiuoju, tai galima drąsiai sakyti, kad Lietuva galutinai įsimylėjo šį kerintį tarptautinį muzikinį projektą, dalyviams dovanojantį prabangą gyvai muzikuoti kokybiškoje scenoje ir pasiekti plačią auditoriją, o žiūrovui garantuojantį aukščiausios prabos emocijas, kurias gali sukelti žmogaus balsas.

Trys dalyviai, kurie Jums įsiminė labiausiai ir, Jūsų manymu, sužavės visą Lietuvą.

Žinote, per atrankas išgirstame labai daug gerų balsų, bet būna tokių, kuriems įėjus supranti – prieš tave būsimas finalininkas. Per praėjusius du sezonus buvo tokių atvejų, ir nuojauta neapgavo. Tokiems dažniausiai atsisuka visos keturios kėdės. Praėjusiais metais taip visi komisijoje kalbėjome apie Dagną. Jos balsas pakerėjo nuo pirmo garso. Ir štai ji tapo Merūno komandos finalininke. Šiemet, regis, tokių, kurie sužavėjo iš pirmo garso, buvo dar daugiau. Bet, žinote, mano simpatijos mažai ką reiškia. Perklausos bus aklos. Tik dalyvio balsas tą akimirką nulems, ar mokytojai spaus savo mygtukus ir kėdės ims suktis. Aš stengiuosi neturėti favoritų, nes mano darbas – užtikrinti, kad visi kartu išrinktume tą vieną ypatingą ir galingą balsą, kuriuo didžiuosis visa šalis.

Kuris mokytojas populiariausias tarp potencialių dalyvių?

Pernai absoliučiais favoritais buvę Donatas ir Merūnas šiemet turės gerokai labiau pakovoti dėl simpatijų dalyvių širdyse, mat po praėjusio sezono Valinskų akcijos stipriai pakilo, juk būtent Ingos ir Arūno komandos finalininkas Paulius Bagdanavičius išplėšė pergalę įnirtingoje kovoje iš Donato favoritės Monikos Linkytės. Nors, jei atvirai, man susidarė įspūdis, jog šiemet dalyviai labiausiai norėtų, kad jiems atsisuktų Katažina. Jos nuoširdumas ir rūpinimasis neliko nepastebėti.

Ką reiškia šiųmetis projekto šūkis „Visos emocijos“?

Trečiasis sezonas mums leidžia truputėlį atsipalaiduoti, įlieti dar daugiau spalvų į projektą. Žiūrovas jau gerai pažįsta taisykles, tad esame nusiteikę daugiau improvizuoti. Puikiai žinome, ką ir kaip reikia daryti, kad projektas išliktų įtraukiantis ir įdomus. Šiemet greta šio projekto stiprybės – dramos – paryškinsime ir kitas emocijas: juoką, kuris taip patinka jaunesnei auditorijai, romantiką, be kurios jokia tikra kūryba neapsieina, kaip, beje, ir jokie televizijos projekto užkulisiai. Ir, žinoma, bus aistrų – jų niekada nebūna per daug.

Ar buvo dalyvių, kurie per perklausas bandė sužavėti ne tik balsu, bet ir trumpais sijonais arba barzdomis?

Turėčiau pasakyti, kad šiemet mus nustebino dalyvių pasirengimas. Atsitiktinių žmonių buvo ypač mažai. Regis, visi suprato, kad „Lietuvos balse“ reikia dainuoti. Pasinaudodamas proga noriu labai padėkoti mūsų atrankų grupei, atlikusiai puikų darbą. Nors kelių kuriozų išvengti vis dėlto nepavyko. Tiesa, jie buvo linksmi. Mus aplankė Žmogus kasetė ir Vinilas – žmonės su porolonais ant galvų. Jie nelabai ką matė, nelabai ką ir padainavo, bet linksma buvo.

Aklosios perklausos bus filmuojamos jau birželio 16, 17 ir 19 dienomis. Kas laukia į filmavimą susirinkusių žiūrovų?

Nauja šviežutėlė studija, kurios dizainą šiemet mums kuria lietuvis scenos dailininkas Andrius Matusevičius, kūręs scenas didžiausiems mūsų šalies muzikos grandų koncertams arenose. Tikimės nustebinti. Teatro arenos publika filmavimo metu jaučiasi kaip gyvo garso koncerte. Čia bus daug geros, kokybiškos muzikos, jaudulio ir tų svaiginančių akimirkų, kai dalyviui atsisuka kėdės. Publika mūsų projekte itin svarbi, ir mes ją lepiname, kaip išmanome: apdovanojame prizais, išskirtiniu dėmesiu. Šiemet filmavimus dar labiau sutrumpinome, taip pat pakvietėme ypatingą publikos vedėją, kuris išskirtinį dėmesį skirs studijos publikai. Atmosferą kurs ir pertraukėles moderuos šio sezono atradimas Rokas Bernatonis – jaunas, talentingas magijos ir puikaus humoro meistras.

Pernai „Lietuvos balsui“ buvo itin sėkmingas sezonas. Kokio tikitės šiemet?

Mūsų pagrindinis tikslas – žiūrovų meilė. Regis, ją jau užsitarnavome, tad neketiname jos išbarstyti. Turime viską, ko reikia kokybiškam ir pergalingam trečiajam sezonui: talentingiausius projekto dalyvius, visų mylimus projekto vedėjus Ingą Jankauskaitę ir Rolandą Vilkončių, neprilygstamus muzikos profesionalus mokytojų kėdėse, dėl kurių visa šalis eina iš proto (tai tik patvirtina intensyvus jų koncertinis grafikas šią vasarą).

Jei pats dalyvautumėte „Lietuvos balse“, kokią dainą pasirinktumėte mokytojams sužavėti?

Pasirinkčiau lietuvišką dainą, kurią nors iš senesnių laikų. Daug gražių turime. Ir ji suskambėtų naujai. Bet tai būtų neabejotinai jausminga daina. Į ją sudėčiau daug ilgesio ir nostalgijos. Šiaip man labai artima yra Nedos vokalo kultūra ir emocingumas. Gal dėl to, kad ji ne tik puiki vokalistė, bet ir groja pučiamuoju instrumentu (fleita). Man atrodo, kad ji tuputį mąsto kaip instrumentalistė. O man, kaip žmogui, grojusiam saksofonu, tai labai artima. Greičiausiai tai būtų „Žingsniai nebe tie“.

Kokia yra pagrindinė „Lietuvos balso“ auditorija?

Tai plati auditorija – mūsų šalies žmonės, kurie mėgsta azartą, gražias dainas. Esu tikras, kad šiame projekte sau peno randa ir melomanai, ir tie, kuriems tiesiog smagu su visa šeima ar bičiuliais savaitgalius leisti geroje kompanijoje įsijungus televizorių. Jaunimą mes pasiekiame dar ir interneto kanalais. Šis projektas „Youtube“ kanale susilaukia nemažai tarptautinio dėmesio, mat visi dalyvių pasirodymai keliami į bendrą projekto „The Voice“ „Youtube“ kanalą.

Ką šiuo metu veikia „Lietuvos balso“ nugalėtojai ir finalininkai?

Man labai malonu stebėti, kaip sėkmingai klostosi mūsų projekto dalyvių muzikinė karjera. Projekto nugalėtojai Julija ir Paulius aktyviai koncertuoja, įrašinėja dainas, dažnai juos matome televizijos ekrane. Jų karjera vis labiau įsisiūbuoja! Štai Gabrielius Vagelis po pirmojo sezono, be sėkmingos muzikinės karjeros, sulaukė ir pelningo reklamos pasiūlymo – tapo prekės ženklo EURONICS veidu Lietuvoje. Monika, Milita, Berta neabejotinai jau įsitvirtino muzikos rinkoje. Ar pamenate tuos laikus, kai daugelis dūsaudavo, kad mūsų scenoje karaliauja bebalsiai, žiopčiojantys į išjungtus mikrofonus? Tai jau praeitis. Ir drąsiai galiu sakyti, kad tai – nemažas „Lietuvos balso“ indėlis.

Projekto užkulisiuose kalbama, kad projektas turi vieną labai rimtą gerbėją, kuris seka kiekvieną šio projekto žingsnį.

O taip. Petras Mureika. Jis – mūsų talismanas. Nėra įrašo, kurio jis nepapuoštų savo komentarais su daugybe daugtaškių. Jis ištikimai mus lydi jau trečią sezoną. Kiek man žinoma, tai buvęs lėktuvo pilotas. Išskirtinė asmenybė.

Kaip manote, ar Lietuvos muzikiniam pasauliui kažkada pavyks „pagimdyti“ tokias žvaigždes, kaip Rihana, Justin Timberlake ar Miley Cyrus?

Neabejotinai talentingų ir charizmatiškų žmonių turime ir mes. Tačiau tikėtis, jog sėkmingas dalyvavimas televizijos projekte atvers viso pasaulio duris, nebūtų išmintinga. Tai puiki muzikinės karjeros pradžia. Tačiau toliau laukia atkaklus darbas ir savęs paieškos. Mes neabejotinai galime padėti atrasti auditoriją Lietuvoje. Taip, mes galime padėti užmegzti ir tarptautinius ryšius. Kaip klostysis reikalai toliau, daug priklauso ir nuo vadybininkų. Mano galva, Milita Daikerytė ir Gabrielius Vagelis yra tie, iš kurių galėtume sulaukti malonių staigmenų, kalbant apie tarptautinę karjerą. Pauliui Bagdanavičiui linkiu Merūno sėkmės, jis galėtų eiti šiuo keliu. Bet nesinori daug kalbėti, kad neišbaidytume jų sėkmės.

Kiek šiemet lems žiūrovai spręsdami „Lietuvos balso“ dalyvių likimą?

Kaip ir kiekvienais metais, projekto pradžioje žiūrovai labiau mėgaujasi vykstančiu procesu ir, kaip ir krepšinyje, serga už mūsų dalyvius, komentuoja mokytojų pasirinkimus. Kartais su tuo karštai nesutinka. Ir taip tęsiasi iki tol, kol ateina finalinių kovų etapas. O tada jau būna karšta – kaista telefonų linijos ir žmonės aktyviai naudojasi savo teise daryti įtaką mokytojų sprendimams. Finale viską lemia tik Lietuvos žmonių balsas – tai tikri rinkimai.

Ko palinkėtumėte būsimiems „Lietuvos balso“ dalyviams aklosiose perklausose?

Atsineškite vieną konkrečią emociją. Sudėkite viską, ką turite, į savo balsą ir dainuokite taip, kad mokytojai tiesiog negalėtų nepaspausti mygtuko. O prieš perklausas pasisodinkite savo artimus žmones ir dainuokite jiems žiūrėdami į jų odą. Jei nuo jūsų balso oda šiaušiasi iš susijaudinimo ir pasidaro kaip žąsies, vadinasi, jums greičiausiai pavyks… Žąsies oda – ženklas, kad jūsų balsas sukelia emocijas. Juk čia viską lemia balsas.

LNK

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: