Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuvos ir Airijos kultūriniai mainai

Lietuvos ir Airijos kultūriniai mainai

053_053_Exhibition_Unseen_Lithuania_Dublin_2013 Baigėsi Lietuvos ambasadoriaus Airijoje Vidmanto Purlio įpusėjus vasarai Dublino Farmleigh galerijoje atidaryta Mariaus Jovaišos nuotraukų paroda „Neregėta Lietuva“, skirta Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai. Nuskambėjo jau ir Airijos nacionalinėje filharmonijoje surengtas Sigutės Stonytės koncertas.

Airijos lietuvių indėlis 

Sveikindamas iškilmingo renginio svečius, V. Purlys pažymėjo, kad Europos Sąjunga yra ne tik piliečiams itin svarbi ekonominė ir politinė bendrija, bet ir kūrybinių bei kultūrinių mainų erdvė. „Geriau pažindami vieni kitų kultūras dar labiau suartinsime savo visuomenes ir tautas. Labai džiaugiuosi pristatymas šią unikalią parodą, puikiai atskleidžiančią natūralų Lietuvos gamtos grožį“, – sakė ambasadorius. V. Purlys taip pat padėkojo Airijoje kuriančiai fotomenininkei ir Farmleigh galerijos darbuotojai Jurgai Rakauskaitei už paramą rengiant parodą. „Jurgos iniciatyva ir entuziazmas labai prisidėjo prie šios parodos surengimo Airijoje. Šis bendradarbiavimas yra puikus „Globalios Lietuvos“ idėjos įgyvendinimo pavyzdys“, – sakė diplomatas. Padoros atidaryme dalyvavo Airijos kultūros ir meno organizacijų atstovai, politikai, diplomatai ir Airijos lietuvių bendruomenės nariai.

Norima pristatyti ir kitus menus

Galerija, kurioje paroda veikė iki liepos 28 d., įsikūrusi garsiame XIX a. Farmleigh dvare Fenikso parke Dubline. Šį garsų architektūros paminklą ir jame veikiančias parodų erdves per mėnesį aplankė virš 20 tūkstančių žmonių. „Neregėtos Lietuvos“ atidarymu pradėta Lietuvos kultūros pristatymo renginių Airijoje programa. Antrąjį šių metų pusmetį Airijos visuomenei taip pat numatyta pristatyti Lietuvos dailė, fotografija, operos ir džiazo muzika.

Lietuvių atlikėjams tik didžiausios scenos

Airijos nacionalinėje filharmonijoje liepos 10 d. surengtas garsių Lietuvos atlikėjų – operos dainininkės Sigutės Stonytės ir pianisto Jurgio Karnavičiaus – koncertas. Koncerte skambėjo garsių Lietuvos, Airijos ir kitų Europos šalių kompozitorių kūriniai. Renginyje dalyvavo Airijos politikai, diplomatai, kultūros, verslo atstovai ir Airijos lietuvių bendruomenės nariai.029_029_Stonyte_Karnavicius_2013_Dublin

Parengė Vidmantas Purlys

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: