Pradinis / Aktualijos / Lietuvos ir Jungtinės Karalystės pozicijos dėl padėties Ukrainoje sutampa

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės pozicijos dėl padėties Ukrainoje sutampa

Sekmadienį, kovo 2 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjosi su Jungtinės Karalystės Ministru Pirmininku Davidu Cameronu ir aptarė situaciją Ukrainoje, galimus padarinius regiono ir visos Europos saugumui, derino Lietuvos ir Jungtinės Karalystės pozicijas dėl neatidėliotinų veiksmų konfliktui sureguliuoti.

Lietuvos vadovė ir Jungtinės Karalystės premjeras griežtai pasmerkė Rusijos agresijos aktus Ukrainoje, pabrėždami, kad tarptautinė bendruomenė turi mobilizuotis ir ieškoti bendrų sprendimų ir išeičių iš šios grėsmingos situacijos.

Prezidentės teigimu, tai, kas vyksta prie ES išorinių sienų, yra nepateisinama ir gali turėti rimtų padarinių viso regiono saugumui ir įtakos Europos ateičiai, todėl būtina kaip galima greičiau sustabdyti dirbtinį konflikto eskalavimą ir užkirsti kelią karinei jėgai.

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės pozicijos sutampa dėl planuojamų priemonių ES ir NATO lygmenimis. Pasak Prezidentės, šioje sudėtingoje situacijoje transatlantinė bendrija turi derinti pozicijas ir veikti kartu. ES ir NATO turi pasiųsti aiškų signalą, kad visi, taip pat ir Rusija, privalo gerbti tarptautinius įsipareigojimus ir jų laikytis.

Pirmadienį dėl situacijos Ukrainoje Prezidentė kviečia pasitarimą nacionalinio ir regioninio saugumo klausimais. Pasitarime dalyvaus Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Seimo vicepirmininkas ir Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, Seimo vicepirmininkas Petras Auštrevičius, Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka, opozicijos lyderis Andrius Kubilius ir Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius.

Prezidentės spaudos tarnybos informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top