Pradinis / Renginiai, pramogos / Lietuvos ir Olandijos atstovai Ženevoje atidarė Pasaulio spaudos fotografijos parodą

Lietuvos ir Olandijos atstovai Ženevoje atidarė Pasaulio spaudos fotografijos parodą

Lietuvos ir Olandijos nuolatiniai atstovai prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadoriai Rytis Paulauskas ir Roderickas van Schrevenas Jungtinių Tautų rūmuose Ženevoje kovo 2 dieną atidarė bendrą 2014 m. Pasaulio spaudos fotografijos parodą.

Lietuvos ir Nyderlandų nuolatinių atstovybių prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje surengtos parodos atidarymo svečius pasveikino Olandijos užsienio reikalų ministras Bertas Koendersas.

„Pasaulio spaudos fotografija – tai raiškos laisvės skatinimo ir žmogaus teisių gynimo pavyzdys. Nemenkoje dalyje nuotraukų užfiksuotos pasaulinių krizių ir konfliktų akimirkos, kurios išraiškingai ir gyvai įprasmina tarptautinių organizacijų poziciją. Jos atspindi necenzūruotą, neretai sudėtingą tikrovę. Parodoje išlaikoma subtili pusiausvyra tarp sielvarto ir džiaugsmo, neeilinių įvykių ir kasdienybės. Ji universali, nes kalba visiems ir apie visus“, – atidarymo renginyje sakė R. Paulauskas.

Pasaulio spaudos fotografija (angl. „World Press Photo“) – tai jau 58 metus vykstantis tarptautinis spaudos fotografijos profesionalų konkursas. Kasmet besikeičianti tarptautinė nepriklausoma konkurso vertinimo komisija iš visų jame dalyvaujančių kadrų išrenka geriausius net aštuoniose kategorijose. 2014 m. konkursui pristatyta beveik 100 tūkst. nuotraukų iš 132 šalių. Parodoje eksponuojama tik 150 geriausių konkursą laimėjusių nuotraukų.

2011 m. Lietuvos užsienio reikalų ministerija drauge su Olandijos ambasada Vilniuje jau organizavo Pasaulio spaudos fotografijos parodą Lukiškių aikštėje Vilniuje. Parodą Ženevoje remia Olandijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos bei fotografijos industrijos atstovas „Canon“.

URM inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: