Pradinis / Kultūra / Lietuvos ir vieno garsiausių jos kūrėjų pristatymas Pietų Ispanijoje

Lietuvos ir vieno garsiausių jos kūrėjų pristatymas Pietų Ispanijoje

iqkqce30998Mursijos mieste Ispanijos pietuose lapkričio 8 dieną surengtas Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pristatymas ir atidaryta paroda apie žymiojo lietuvių menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą bei gyvenimą.

Mursijos universitete surengtame pristatyme Lietuvos ambasados Ispanijoje patarėjas Gytis Marcinkevičius pasakojo apie didžiausios Baltijos šalies istoriją, ekonomiką ir kultūrą, pristatė į antrą pusę persiritusį pirmininkavimą ES Tarybai, taip pat atsakė į susirinkusiųjų klausimus ir atliko trumpą lietuvių kalbos pamokėlę.

Vėliau Mursijos regiono generaliniame archyve įkurtoje galerijoje diplomatas atidarė parodą apie M. K. Čiurlionį. Į ceremoniją susirinko regiono valdžios pareigūnai, užsienio šalių diplomatai, verslininkai ir akademinio pasaulio atstovai, vietos lietuvių bendruomenės nariai.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir ambasados Ispanijoje parengtoje ekspozicijoje ispanų kalba pasakojama apie žymiojo lietuvių dailininko ir kompozitoriaus kūrybos ir gyvenimo kelią, pateikiami jo kūrybos pavyzdžiai.

Paroda Mursijoje veiks iki lapkričio pabaigos.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: