Pradinis / Aktualijos / Lietuvos kultūros sostinėje Panevėžyje prasideda renginių maratonas

Lietuvos kultūros sostinėje Panevėžyje prasideda renginių maratonas

Penktadienį, sausio 31 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė apsilankė šių metų Lietuvos kultūros sostine tapusiame Panevėžyje, dalyvavo tai progai skirtame renginyje ir paskelbė kultūros sostinės metų pradžią.

Taps visos Lietuvos traukos centru

„Aukštaitijos sostine tituluojamas Panevėžys šiemet bus visos Lietuvos traukos centru. Tai galimybė mums visiems daugiau sužinoti apie Panevėžį ir įsitikinti, kad tai tikrai ne tik pramonės, bet ir unikalios kultūros, labai kūrybingų žmonių miestas. Kultūros sostinės vardas Panevėžiui suteikia progą visai Lietuvai pristatyti iškilius menininkus, savo teatrus, muziejus ir kultūrinę veiklą. Tai galimybės tikram kultūriniam proveržiui“, – teigė Prezidentė.

Skatinami prisidėti visi miesto gyventojai

Pasak šalies vadovės, aktyvus kultūrinis gyvenimas galėtų išjudinti ir smulkiuosius verslus, atvertų daugiau galimybių ir suteiktų naują impulsą miesto gyvenimui.

Šalies Prezidentės teigimu, tai gera proga savo idėjomis ir iniciatyva prie renginių organizavimo prisidėti visiems miesto gyventojams. Tik bendras ir sutelktas vietos valdžios ir bendruomenės darbas gali atnešti geriausią rezultatą. Prezidentė paragino kiekvieną panevėžietį būti savo miesto ambasadoriumi ir prisidėti garsinant miesto vardą šalyje.

Vienintelis Europoje Panevėžio lėlių vežimo teatras

Teatrais garsėjančiame Panevėžyje Prezidentė apsilankė unikaliame, vieninteliame Europoje Panevėžio lėlių vežimo teatre. Kiekvieną vasarą šio teatro aktoriai arklių traukiamu vežimu vyksta gastrolių po Lietuvą, aplankydami miestus ir atokiausius kaimelius, kuriuose nėra jokių kultūros židinių. Per 300 spektaklių kasmet parodantis teatras yra gastroliavęs ir įvairiose Europos šalyse. Gausiai vaikų lankomame teatre vyksta edukacinės programos. Šalies vadovė kartu su vaikais klausėsi lėlių teatro istorijos, stebėjo, kaip gaminamos lėlės. Baigiantis apsilankymui Prezidentė įsiamžino teatro svečių knygoje: gipse įspaudė savo ranką. Šis įspaudas bus pritvirtintas ant sienos lėlių teatre, kur eksponuojami ir kitų teatro svečių rankų atspaudai.

Miesto centre Prezidentė apžiūrėjo menininkų sukurtas šviečiančias instaliacijas – geometrines figūras, erdvines projekcijas. Šalies vadovė susitiko ir bendravo su panevėžiečiais ir miesto svečiais. Taip pat apsilankė Juozo Miltinio dramos teatre ir klausėsi Lietuvos kultūros sostinės atidarymo koncerto.

Numatyti keli šimtai renginių

Visus metus truksiančioje kultūros sostinės programoje Panevėžyje numatyti keli šimtai renginių, didelis dėmesys bus skirtas pažinčiai su pasaulio šalių kultūromis per šokį, dailę, muziką, paskaitas. Kita kultūros sostinės programa pagrįsta kultūros savanoryste, į ją tikimasi įtraukti įvairaus amžiaus panevėžiečius ir taip juos paskatinti aktyviai dalyvauti renginiuose ir mokytis naujų dalykų. Didelis dėmesys bus skiriamas nacionalinės reikšmės renginiams – tradiciniams miesto renginiams ir didiesiems metų įvykiams.

Prezidentės spaudos tarnybos informacija
Nuotraukos R. Dačkaus

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: