Pradinis / Kultūra / Lietuvos liaudies buities muziejuje atveriami Aristavėlės dvaro rūmai

Lietuvos liaudies buities muziejuje atveriami Aristavėlės dvaro rūmai

2016 m. spalio mėn. 27 d. Lietuvos liaudies buities muziejus visuomenei, kultūros, medinio paveldo specialistų bendruomenei atveria atstatytų XVIII a. Aristavėlės dvaro rūmų duris, kviesdamas susipažinti su nauja erdve, kurioje rasis vietos ekspozicijai, atspindinčiai dvaro buities kultūros fragmentus, ir, visų svarbiausia – Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymų  centrui, vykdysiančiam  įvairias tyrimo ir švietimo programas.

Renginio metu ne tik bus pranešta apie Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymų  centro, kuriame jau darbuojasi du kultūros paveldo specialistai, veiklos pradžią, bet ir supažindinta su Aristavėlės dvaro rūmų tvarkybos iššūkiais ir sprendimais – juos aptars  muziejaus architektas R. Aranauskas. Muziejininkai V. Baltrušaitis ir I. Dringelytė pristatys muziejaus fonduose saugomas dvaro baldų bei tekstilės kolekcijas. Kauno styginių kvartetas (vadovas S. Bartulis) ne tik džiugins renginio dalyvius muzika, taip primindamas mums dar vieną dvarų kultūros aspektą, bet ir išbandys naują koncertinę erdvę.

Renginio metu skirtas laikas diskusijai ir spaudos konferencijai suteiks progą dar kartą su LR kultūros ministerijos atstovais, kultūros paveldo specialistais ir muziejininkais aptarti lūkesčius, uždavinius,  planus, susijusius su muziejuje naujai atgimusiais Aristavėlės dvaro rūmais.

Lietuvos liaudies buities muziejuje projekto pabaigos viešinimo renginys, Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymų  centro atidarymas rengiamas įgyvendinant projektą „Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymo centro vystymas pritaikant buvusio Aristavėlės dvaro rūmų pastatą“, kurį remia Europos ekonominės erdvės finansinis mechanizmas ir Lietuvos Respublika.

Programa

13.00 Sveikinimo žodis (V. Reipaitė)

13.15 Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymo centro atidarymas ir apžiūra (dr. R. Bertašiūtė, R. Valantis)

13.40 Dvaro rūmų atstatymo iššūkiai ir sprendimai (R. Aranauskas)

14.00 Dvaro baldų, tekstilės iš muziejaus fondų pristatymas (V. Baltrušaitis, I. Dringelytė)

14.30 Apvalaus stalo diskusija, spaudos konferencija 

15.00 Muzikinė programa. Neformalus bendravimas prie kavos puodelio

Viešinimas rengiamas įgyvendinant projektą „Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymo centro vystymas pritaikant buvusio Aristavėlės dvaro rūmų pastatą (projekto kodas: Nr. EEE-LT06-KM-01-K-01-100), kurį remia Europos ekonominės erdvės finansinis mechanizmas ir Lietuvos Respublika.

Gita Šapranauskaitė

Projekto vykdytojo pavadinimas Lietuvos liaudies buities muziejus
Projekto pavadinimas Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymo centro vystymas pritaikant buvusio Aristavėlės dvaro rūmų pastatą
Projekto kodas EEE-LT06-KM-01-K-01-100
Renginio pavadinimas Projekto pabaigos viešinimo renginys
Renginio vieta Aristavėlės dvaro rūmai, Lietuvos liaudies buities muziejus,

L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės  

Renginio vedėjai Gita Šapranauskaitė, Lietuvos liaudies buities muziejus,

Tel. +370 699 17 869

El. p. gita.sapranauskaite@llbm.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top