Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjo kartu su vokiečiais

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjo kartu su vokiečiais

Kovo 10 dieną Liudvigshafene prie Reino įvyko lietuvio dainininko ir dainų autoriaus, Lietuvos atstovo 2013 metų „Eurovizijos“ dainų konkurse Andriaus Pojavio koncertas. Jį surengė Vokietijos Reino-Nekaro regiono vokiečių ir lietuvių draugija kartu su vieno didžiausių pasaulyje chemijos koncernų BASF ir Liudvigshafeno prie Reino Kultūros biuro bendru muzikos projektu „Delta Helden“. Jo vadovas – pasaulinio lygio dainininkas, Manheimo popakademijos dėstytojas, visame Reino-Nekaro regione garsus muzikos vadybininkas Markusas Sprengleris.

Koncerto organizatorė Daiva Angelė Digaitytė ir Andrius Pojavis pasirinko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarių datą neatsitiktinai – norėta ją paminėti drauge su koncerto klausytojais. Tačiau kooperacijos partneriams tai buvo staigmena. Apie tai jie sužinojo tik Andriui lipant į sceną. Bet vokiečiai neprieštaravo ir pagarbiai kartu su salėje esančiais lietuviais stovėjo, kol buvo giedamas Lietuvos himnas.

A. Pojavis savo kūrybos dainas dainavo lietuviškai, angliškai, itališkai ir ispaniškai. Klausytojus sužavėjo Andriaus balsas. Dėl prasmingų žodžių M. Sprengleris A. Pojavį pavadino poppoetu.

Koncertu visi liko labai patenkinti. Paklausyti Andriaus ir su juo susitikti atvažiavo jo draugai iš tolimesnių Vokietijos vietovių, apsilankė net jo vaikystės bičiulis, su kuriuo kažkada kartu dainuota vaikų chore Jurbarke.  Jaudinantys susitikimai ir tiesioginis bendravimas su žiūrovais visiems įsimins ilgam.

A. Pojavis užaugo Jurbarke, Vilniuje įgijęs istorijos mokytojo specialybę, metus dirbo Skirsnemunėje.  2012 m. Milane įrašė pirmąjį albumą „Aštuoni“.  2013 m.  Andrius atstovavo Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse Malmėje, užėmė 22-ąją vietą. Tai nėra prasta vieta, nes patekta į finalą. Beje, vokiečiams tai atrodo net labai gera vieta, nes jau kelerius metus iš eilės jų atstovai lieka paskutiniai, dažniausiai nepelnę nė vieno taško.

Andrius su žmona itale Izabele ir dviem dukterimis gyvena Ispanijoje, Valensijoje, mokosi ispanų kalbos ir kuria muziką.  Į Vokietiją dainininkas atskrido iš Lietuvos, kur visą mėnesį ne tik viešėjo, bet ir savo šiluma dalijosi su klausytojais bažnyčioje, ligoninėje, muziejuje, radijo stotyse. Vasario 16-ąją Andrius šventė kartu su kitais kraštiečiais Jurbarke, Nemuno lankoje, degant šimtui laužų. Anot dainininko, visur koncertai buvo jaukūs ir šilti.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: