Pradinis / Aktualijos / Lietuvos penkiakovininkėms – kariškių pasaulio čempionato sidabras

Lietuvos penkiakovininkėms – kariškių pasaulio čempionato sidabras

Vokietijoje baigėsi 2016 metų kariškių pasaulio čempionato šiuolaikinės penkiakovės moterų varžybos, kuriose Lietuvos sportininkės komandinėje įskaitoje užėmė antrąją vietą!

Varžybų dalyvių sąrašas buvo įspūdingas. Dėl moterų turnyro čempionės titulo varžėsi Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse 2-ąją vietą užėmusi prancūzė Elodie Clouvel, trečia likusi lenkė Oktawia Nowacka, penktąją vietą užėmusi vokietė Annika Schleu, Brazilijos delegacijos vėliavnešė žaidynių atidarymo ceremonijoje Yane Marques ir keletas kitų olimpiečių.

Lietuvai žaidynėse atstovavo Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė, Lina Batulevičiūtė, Vilma Juchnevičiūtė ir Ieva Želvytė, kurioms vadovavo treneris Pavelas Makarovas.

Asmeninėje įskaitoje iš mūsų ketvertuko geriausiai sekėsi G. Venčkauskaitei-Juškienei – ji užėmė 8-ąją vietą. Kaunietė buvo 14-a plaukimo rungtyje (275 taškai), 18-a – fechtavimosi (196), 17-a – jojimo (258), bet pirma bėgimo ir šaudymo (521) rungtyje. Iš viso G. Venčkauskaitė-Juškienė surinko 1250 taškų.

L. Batulevičiūtė pelnė 1175 taškus ir liko 16-a, V. Juchnevičiūtė su 1174 taškais užėmė 17-ąją vietą, o I. Želvytė dėl nebaigtos jojimo rungties trasos iš viso surinko tik 762 taškus ir užėmė 31-ąją vietą tarp 34 sportininkių.

Pasaulio čempione tapo rusė Jekaterija Churaškina, surinkusi 1301 tašką. Už jos nugaros liko tautietė Svetlana Lebedeva ir brazilė Y. Marques, pelniusios po 1289 taškus.

Įdomu, kad šių metų olimpinė ir pasaulio vicečempionė E. Clouvel liko 10-a (1231), nors plaukimo ir fechtavimosi rungtyse tvirtai užėmė pirmąsias vietas. Rio de Žaneire bronza pasipuošusi O. Nowacka fechtavimosi rungtyje patyrė traumą ir pasitraukė iš varžybų.

Komandinėje įskaitoje pirmąją vietą tvirtai užėmė Rusijos sportininkės – J. Churaškina, S. Lebedeva ir Anna Savčenko kartu surinko 3760 taškų. Tuo metu G. Venčkauskaitės-Juškienės, L. Batulevičiūtės ir V. Juchnevičiūtės pelnyti 3599 taškai mūsų ekipai leido užimti antrąją vietą!

Trečios liko brazilės (3445), o ketvirtos – A. Schleu vedamos vokietės (3346).

www.pentathlon.lt

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top