Pradinis / Renginiai, pramogos / Lietuvos zoologijos sode – „Asiliuko Užgavėnės“

Lietuvos zoologijos sode – „Asiliuko Užgavėnės“

Lietuvos zoologijos sodas šiemet Užgavėnes kviečia švęsti drauge su asilais – artėjant žiemos varymo šventei sodas sulaukė naminio asilo jauniklio. Būtent per Užgavėnių šventę sode, vasario 22 dieną, asiliuko jauniklį lankytojai galės išvysti pirmą kartą. Mažieji lankytojai galės pajodinėti juo ir nusifotografuoti prie asilu kinkyto vežimo arba dalyvauti veidukų paišymo dirbtuvėse. Į šventę zoologijos sode atvykus su asilo kauke ar kitokia asilus primenančia apranga, blynais bus galima vaišintis nemokamai.

Šiais metais per Užgavėnes zoologijos sode lankytojai galės daugiau sužinoti ne tik apie Lietuvoje gyvenančius asilus, bet ir apie kitus gyvūnus. Sode visą dieną vyks edukacinės programos apie gyvūnus, kurie susiję su šia švente ir yra zoologijos sodo Užgavėnių šventės simboliai: asilus, ožiukus, arkliukus, per Užgavėnes išdaigas krečiančias lapes ir vilkus. Žiemą lauk varyti padės populiariausia kaimo kapela „Sadūnai“. Netrūks žaidimų, vyks Lašininio ir Kanapinio kova ir Morės deginimas. Alkaniesiems pirmą kartą per Užgavėnes bus organizuojamas blynų valgymo konkursas.

Per Užgavėnes įprasta persirengti įvairių gyvūnų kaukėmis. Kaimuose žmonės rinkdavosi asilo, arklio, gervės kaukes, o vėliau miestuose buvo galima sutikti netgi kupranugario ar dramblio kostiumais persirengusių personažų. Užgavėnių posakiuose ir patarlėse yra sakoma, jog „asilas ir auksą nešdamas dilgėlėm sotus“, nes, nešdami sunkius krovinius, praradę didelį kiekį skysčių, prilygstantį 30 procentų kūno svorio, asilai sugebėdavo išgyventi. Nors šiems gyvūnams labiausiai patinka vešlios ganyklos, tačiau jie gali ėsti ir šiurkščius augalus, kurių kiti galvijai net nepaliečia.

Asilas – stiprus ir ištvermingas gyvūnas, kuris nuo seno žmonėms padėjo tempti nešulius, kurių svoris lygus dviem trečdaliams jo kūno svorio. Šio gyvūno veislė žmonėms buvo žinoma jau 4000 metų prieš Kristų. Pradžioje juos prijaukino Afrikoje, ir tik vėliau šie gyvūnai pateko į Europą. Naminiai asilai pirmiausia buvo prijaukinti kroviniams gabenti sudėtingomis sąlygomis.

Naminis asilas priklauso arklinių šeimai, kaip ir arkliai, zebrai, kurie yra gerai prisitaikę greitai bėgti kanopiniai žvėrys. Tad nekeista, jog šiuos gyvūnus kryžmina su arkliais. Sukryžminus asilo patelę su arkliu, gimsta Lietuvoje plačiai paplitęs darbinis gyvulys mulas. Šiais laikais Afrikoje prie Raudonosios jūros galima sutikti negausiai paplitusių laukinių asilų, kurie įrašyti į Tarptautinę raudonąją knygą. Naminiai asilai nėra įrašyti šioje knygoje, tačiau Lietuvoje šie gyvūnai yra labai mėgstami ir gerai žinomi iš įvairių liaudies pasakojimų, mįslių ir šventinių dainų.

Ne kas kitas, o asilai vasario 22 dieną padės varyti žiemą iš Lietuvos zoologijos sodo. „Asiliuko Užgavėnės“ kviečia tiek mažus, tiek didelius lankytojus drauge atšvęsti su užsispyrusiai gera nuotaika!

Neringos Kirijenkaitės inf.

Lietuvos zoologijos sodo nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: