Pradinis / Kultūra / Londone atidaryta menininkės Editos Matulionytės-Pocienės paroda

Londone atidaryta menininkės Editos Matulionytės-Pocienės paroda

small_i01e413326

Rugsėjo 17 dieną Lietuvos ambasadoje Londone atidaryta Editos Matulionytės-Pocienės personalinė tapybos ir grafikos darbų paroda “Ten – Būti Čia”. Tai jau devintoji personalinė menininkės paroda.

 Ten – grafikos darbai sukurti gyvenant Lietuvoje, Šiuolaikiniame grafikos meno centre “Kairė – Dešinė”. Didžiausi grafikos darbai yra vienetiniai atspaudai. Tai – vieno spaudo improvizacija naudojant skirtingas technikas: medžio, lino raižinį, ofortą, plastmasės plėveles. Mažesni darbai sukurti tradicinėmis grafikos technikomis, tokiomis kaip ofortas, akvatinta ar sausa adata. Būti Čia – tapybos darbai sukurti akrilo ir aliejaus technika, menininkei gyvenant Londone.

Visa Editos Matulionytės-Pocienės  kūrybos kalba yra  metaforos, simboliai, pastebėjimai ir išgyvenimai per emocijas, spalvas ir kompoziciją. ,,Ši paroda – kelionė per egzistenciją ir būtį, per džiaugsmą, viltį ir meilę, per moters pasaulį, per naują, kitokį  neatrastą pasaulį, kultūrų skirtumus”, – parodą apibūdina autorė.

Paroda veiks iki lapkričio 29 dienos.

Edita Matulionytė-Pocienė (gim. 1969 m. Kaune) – menininkė, tapytoja, iliustratorė, mokytoja. 1995 m. baigė Vilniaus dailės akademiją, kur įgijo tapybos specialybę. 1997 m. ir 2003 m. gilino žinias animacijos ir grafikos kursuose. Nuo 1993 m. pradėjo dalyvauti parodose, nuo 1995 m. ir tarptautinėse bienalėse, trienalėse, simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje (Ispanijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Andoroje, Rumunijoje, Vokietijoje, Turkijoje). Nuo 2005 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė.

Nuo 2009 m. menininkė gyvena ir dirba Londone. E. Matulionytės darbų yra įsigiję užsienio muziejai ir privatūs kolekcininkai iš Lietuvos, Danijos, Portugalijos, Andoros, Ispanijos. Daugiau informacijos apie E. Matulionytės kūrybąhttp://editart.weebly.com/index.html.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: