Pradinis / Lietuviai svetur / LR Garbės konsulo Aspene dr. Jono Prunskio susitikimai Lietuvoje

LR Garbės konsulo Aspene dr. Jono Prunskio susitikimai Lietuvoje

Birželio pabaigoje–liepos pradžioje Lietuvoje lankėsi Lietuvos Respublikos Garbės konsulas Aspene (Koloradas) JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamento (U.S. Department of Health and Human Services (HHS) Tarpvyriausybinės skausmo valdymo gerosios patirties darbo grupės (Pain Management Best Practices Inter-Agency Task Force (Pain Task Force) narys dr. Jonas Prunskis. Per keletą viešnagės dienų jis turėjo nemažai svarbių susitikimų su mūsų šalies politikos, verslo ir žiniasklaidos atstovais. Šiuose susitikimuose buvo aptarti Lietuvos politikos, ekonomikos, sveikatos apsaugos klausimai.

Susitikimas su LR Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu

Birželio 29–30 dienomis Vilniuje rengtų susitikimų metu buvo diskutuojama apie JAV ir Lietuvos politinę bei ekonominę padėtį, taip pat apie dr. Prunskio naujas pareigas Vašingtone. Buvo aptartos bankininkystės perspektyvos Lietuvoje, lietuviškos produkcijos eksporto į JAV galimybės, amerikietiško verslo pritraukimo į Lietuvą skatinimas ir mūsų šalies verslo pasiekimų tarptautinis įvertinimas. Susitikimo dalyviai svarstė, kokie įstatymai turėtų būti pakeisti Lietuvai siekiant palankiausių verslo sąlygų Europos Sąjungoje.

Pasidalyta mintimis apie Valdovų rūmų statybų užbaigimą, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro veiklą, fotografo Mariaus Jovaišos būsimos knygos ,,Neregėta Lietuva. XXI amžius“ leidybą, vizų jaunimo ekspedicijos ,,Misija Sibiras“ dalyviams gavimo sunkumus.

Ilinojaus skausmo instituto (Illinois Pain Institute) įkūrėjas ir medicinos direktorius dr. Prunskis domėjosi medicinos paslaugų kokybe ir jų įkainiais Lietuvos valstybinėse bei privačiose gydymo įstaigose, buvo aptarti šiuolaikiniai skausmo gydymo būdai.

Liepos 2 d. dr. Prunskis susitiko su LR Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu. Susitikimo metu buvo aptartas galimas premjero vizitas į JAV ir mūsų šalies bendradarbiavimo su Jungtinėmis Valstijomis bei amerikiečių investicijų Lietuvoje perspektyvos.

Tą pačią dieną LR Garbės konsulas Prunskis dalyvavo 7-ajame Lietuvos garbės konsulų suvažiavime. Šiemet tai buvo dalyvių skaičiumi didžiausias suvažiavimas, į kurį susirinko 153 garbės konsulai iš 68 pasaulio valstybių. Su jais susitiko Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Susitikime aptarta geopolitinė ir saugumo situacija, energetinio savarankiškumo užtikrinimas, atkreiptas dėmesys į Rusijos keliamą grėsmę, pasaulio ekonomikos vystymosi tendencijas ir ES iššūkius. Prezidentė padėkojo suvažiavimo dalyviams už jų pastangas užsienio valstybėse aiškinant Lietuvai svarbias pozicijas, dvišalių verslo ir kultūros ryšių stiprinimą, indėlį pristatant mūsų valstybės ir jos žmonių pasiekimus visame pasaulyje.

LR Garbės konsulai (iš k.) Thorsteinn Gislason, Daiva Čekanauskas-Navarrette, Algimantas Karnavičius, Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir dr. Jonas Prunskis

Liepos 3 d. dr. Prunskis susitiko su LR sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga. Susitikimo metu buvo diskutuojama įvairiomis sveikatos apsaugos temomis: apie sveikatos problemas JAV ir Lietuvoje bei šiuolaikinius ligų gydymo būdus, apie alkoholio vartojimo mažinimo priemones. Pokalbio metu prisimintas jų susitikimas, kai dr. J. Prunskis, būdamas LRS/PLB komisijos pirmininku, iškėlė klausimą dėl alkoholinių gėrimų vartojimo mažinimo Lietuvoje. Tuokart A. Veryga (jis tuo metu dar nebuvo sveikatos apsaugos ministru) skaitė pranešimą šia svarbia ir Lietuvai skaudžia tema. A. Verygai tapus ministru, jo iniciatyva ir pritarus LR Seimui priimti nauji įstatymai dėl alkoholinių gėrimų reklamos ir vartojimo Lietuvoje.

Buvo aptartas numatomas ministro vizitas į JAV kitų metų pavasarį, oficialūs bendradarbiavimo ryšiai tarp Čikagos medicinos mokyklos ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF), mokymo programos sukūrimas užsieniečiams anglų kalba, tokiu būdu sudarant sąlygas įgyti medicinos daktaro laipsnį VU MF ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijoje.

Liepos 3 d. dr. Prunskis su šeima dalyvavo JAV ambasadorės Anne Hall rezidencijoje Vilniuje surengtame Jungtinių Amerikos Valstijų Nepriklausomybės dienos 242-ųjų metinių minėjime. Į šventinį priėmimą susirinko šimtai kviestinių svečių, tarp jų – politikai, verslo, kultūros, nevyriausybinio sektoriaus ir pramogų pasaulio atstovai.

Tą pačią dieną Lietuvos pensininkų sąjunga ,,Bočiai“ Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga dr. Prunskiui įteikė atminimo medalį ,,Už nuopelnus Lietuvai“, o šios sąjungos Vilniaus miesto bendrija – medalį ,,Už meilę Tėvynei ir artimui“. „Bočiai“ visuose Lietuvos miestuose, rajonuose ir savivaldybėse turi 47 850 narių, kurie atlieka daug edukacijos, ugdymo ir kultūros darbų. Ši sąjunga 2004 metais buvo priimta į tarptautinę AGE organizaciją ir aktyviai dalyvauja jos veikloje.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: