Pradinis / Mokslas ir švietimas / LSU studentė baigiamajame darbe įrodė, kad regėjimą galima gerinti alternatyviais metodais

LSU studentė baigiamajame darbe įrodė, kad regėjimą galima gerinti alternatyviais metodais

Trakuose gyvenanti Ūla Mažintaitė (23) šiais metais įgijo kineziterapijos bakalauro diplomą Lietuvos sporto universitete. Mergina specialybę pasirinko ne vienus metus dalyvavusi ir savanoriavusi Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamose stovyklose. Jos bakalauro darbo tema „Akių mankštos įtaka jaunų suaugusiųjų pusiausvyros valdymui“ gimė iš tokiose stovyklose sukauptos patirties.

Ūla Mažintaitė
Ūla Mažintaitė

Pažintis su sveikuoliais dėl prastėjančio tėvų regėjimo

Su sveikuoliais susipažinau prieš 8 metus, kai tėvams ėmė silpti regėjimas. Jie ieškojo alternatyvių būdų jį sustiprinti ir atrado Sveikuolių sąjungos stovyklą „Šalin akinius!“, vykome kartu. Vėliau dalyvavau jaunimo stovykloje „Laisvės kodas“, tada vėl regėjimo gerinimo stovykloje ir galiausiai ėmiau pati stovyklose savanoriauti. Negalėčiau išvardyti visko, ką išmokau ir patyriau, nes stovyklos iš esmės ugdo, moko ir stiprina žmones. Susipažinau su labai daug įvairių ir įdomių žmonių, kurie skirtingi savo gyvenimo patirtimi ir požiūriu.

Visas kolektyvas stovyklas paverčia ne tik atostogomis, ten mokoma džiaugtis vieni kitais, mažais kasdieniais dalykėliais, atkreipti dėmesį į aplinką, įkvėpti gaivaus oro gurkšnį ir nepasiduoti, kai viskas slysta iš rankų. Stovyklose daug dėmesio skiriama bendravimui, juokui, fiziniam aktyvumui, vertybių pabrėžimui, mokymuisi klausyti savo kūno ir įsiklausyti, ko jam reikia.

Traukia alternatyvioji medicina

Užaugau medikų šeimoje, tad kalbos ir žinios apie sveiką gyvenseną, žmogaus kūną, sutrikimus, įvairius medikamentus, mitybą mane supa nuo pat mažens. Žinojau, kad nepabėgsiu nuo medicinos, tad apsispręsti, ką noriu studijuoti, nebuvo labai sunku. Esu alternatyviosios medicinos šalininkė. Kineziterapijos pasirinkimas buvo gerai apgalvotas, noriu žmones įkvėpti rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, o atsiradus negalavimų pirmiausia įsiklausyti į savo kūną ir tik tada kreiptis į gydytojus. Kineziterapija – tik pirma stotelė mano didelių svajonių link.

Bakalauro darbo tema artima širdžiai

Studijų baigiamojo darbo tema „Akių mankštos įtaka jaunų suaugusiųjų pusiausvyros valdymui“ gimė iš patyrimų Sveikuolių sąjungos organizuojamose stovyklose. Visi universitete kalė mums į galvą, kad pasirinktume tokią temą, kuri leistų mums jaustis lyg žuvims vandenyje. Pamaniau, kodėl gi nepagrįsti stovyklose taikomų veiksmingų metodikų moksliškai? Juk akys yra tokia svarbi mūsų kūno dalis, kurią visi pamiršta.

Nusiunčiau žinutę kineziterapijos specialistams, kad net ir pusiausvyros blogėjimas gali būti susijęs su regėjimo blogėjimu. Padarėme išvadas, kad, nepriklausomai nuo tiriamųjų fizinio aktyvumo lygio, akių mankšta daro reikšmingai teigiamą įtaką jaunų suaugusiųjų regėjimo aštrumui, statinei ir dinaminei pusiausvyrai. Taip pat po tyrimo galima teigti, kad dėl akių mankštos reikšmingai pagerėjęs jaunų suaugusiųjų regėjimo aštrumas yra susijęs su teigiamu poveikiu statinės ir dinaminės pusiausvyros valdymui. Tad akių mankštos yra rekomenduojamos ir reikšmingos vos tik pajutus regėjimo prastėjimo simptomus ar susidūrus su pusiausvyros blogėjimu.

Regėjimas gali ne tik blogėti, bet ir gerėti

Daug šiuolaikinių mokslinių teorijų prasilenkia su praktika, nes dabar jau tokia sistema – jei negalima pagrįsti, tai, vadinasi, neveiksminga. Savo darbe išsamiai aptariau alternatyvius regėjimo gerinimo būdus. Aprašiau ne tik akių pratimus raumenims stiprinti ir atpalaiduoti, bet ir akupunktūrinių taškų masažo, paremto kinų akių pratybomis, naudą, pagrįstas osteopatines ir fascijų atpalaidavimo technikas, taikomas atkurti galvos ir kaklo raumenų balansui, kuris reikšmingai susijęs su akių raumenų būkle. Aptariau ir vitamino A ir D svarbą regėjimui, streso, kompiuterių, telefonų neigiamą poveikį, taip pat įsigilinau į akinių bei kontaktinių lęšių minusus. Yra daug alternatyvių būdų gerinti regėjimą, kurie įrodyti moksliškai. Todėl teigti, kad regėjimas negali gerėti, yra netaktiška ir neteisinga. 

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

Nuotraukos iš Ūlos Mažintaitės asm. archyvo

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top