Pradinis / Aktualijos / „Maisto banko“ sandėlyje savanoriavusi Diana Nausėdienė: „Savanorystė kuria stipresnę visuomenę“

„Maisto banko“ sandėlyje savanoriavusi Diana Nausėdienė: „Savanorystė kuria stipresnę visuomenę“

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė savanoriavo „Maisto banko“ sandėlyje, padėdama rūšiuoti maisto paketus žmonėms, kuriems šiuo metu labai reikalinga tokia pagalba. Kiti savanoriai juos išvežios nepasiturintiems žmonėms ar karantino namie įkalintiems senoliams.

„Šiuo visiems sunkiu metu savanorystė yra labai prasminga ir be galo reikalinga veikla – be savanorių laiko ir rankų šis maistas nepasiektų daugelio pažeidžiamų asmenų. Matydama aplink tiek aktyvios atjautos, tikiu, kad pasaulį ištikusi krizė galiausiai turės ir šviesiąją pusę, nes ją užbaigsime vieningesni, stipresni, sutelktesni kaip visuomenė“, – sakė ponia Diana.

Pirmoji ponia pabrėžia saugios ir sąmoningos savanorystės svarbą: „Šiandien dažnas, vedamas kilniausių tikslų, puola savanoriauti, tačiau svarbus ir kitas žingsnis – daryti tai sąmoningai, kaip įmanoma labiau saugant ir tausojant vieniems kitus. Manau, kiekvienas savanoris turėtų elgtis taip, tarsi būtų potencialiai užsikrėtęs virusu, nors ir nejaučia simptomų. Savisaugos instinkto reikia laikytis ne tik dėl savęs, bet ir dėl kito žmogaus, kuris yra šalia. Kiekvienas neatsakingas judesys pandemijos kontekste gali ne stabdyti virusą, o atverti jam tolesnes duris.“ Diana Nausėdienė prieš atvykdama atsakingai ruošėsi savanoriauti, domėjosi „Maisto banko“ saugos instrukcijomis savanoriams. Ši organizacija, prisitaikydama prie situacijos, papildė jas ir priėmė svarbius pakeitimus, kad savanorystės procesas vyktų saugiau.  

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ stengiasi surinkti visus nesunaudotus maisto produktus ne tik iš prekybos tinklų, bet ir iš šiuo metu veikti negalinčių kavinių, restoranų, ugdymo įstaigų valgyklų. Dalis šio maisto perduodama kitoms socialiai pažeidžiamais asmenimis besirūpinančioms organizacijoms, kitą dalį savanoriai veža žmonėms į namus. Ligotiems, senyvo amžiaus žmonėms šiuo metu ypač sunku, tad „Maisto bankas“ sulaukia iš jų begalės skambučių su prašymais suteikti ir atvežti paramą maistu. Dėl uždarytų mokyklų ir vaikų dienos centrų sunkiai besiverčiančių šeimų vaikai praranda galimybę ten pavalgyti, todėl ir jiems paramos maistu poreikis labai išaugęs.

„Mieli senjorai, jokiu būdu neikite iš namų, dar ne laikas. „Maisto bankas“ ir kitos organizacijos daro viską, kad parama jus pasiektų iki pat durų. Tam labai trūksta savanorių rankų – kviečiu kiekvieną prisijungti prie gerų darbų, kas ir kaip gali. Kreipiuosi ir į verslo įmones: jeigu turite atliekamo maisto, ne utilizuokite jį, o perduokite nepasiturinčiųjų maitinimui. Šiandien „Maisto bankas“ prašo aukoti ilgai galiojančių maisto produktų, jam praverstų ir partnerių – kavinių, restoranų – pagalba, savanoriai, kurie galėtų ne tik išvežioti, bet ir greitai apdoroti maistą“, – kalbėjo pirmoji ponia.

„Maisto bankas“ per pirmąją ponią perdavė lauktuvių – savo perdirbimo virtuvėje gamintų sriubų ir obuolienės – jos globojamam Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisui ir jo gyventojams. Šefė Raimonda Pakalnienė sakė, jog daugybę tuščių stiklainėlių sunešė skirtingi žmonės, o „Maisto banko“ virėjai pripildė juos su didele meile, galvodami apie hospise esančius žmones: „Norėtųsi jiems palinkėti, kad pasveiktų, deja, kiekvieno iš mūsų gyvenimas nenuspėjamas. Tegul šios velykinės lauktuvės bus mūsų visų palaikymo ir vilties ženklas sergantiesiems.“

Ponia Diana su Prezidentu savo kieme ant konservų stiklainiukų užklijavo lipdukus su šviesių šv. Velykų linkėjimais nuo savo šeimos: „Mums buvo labai svarbu sujungti socialinius partnerius ir savanorius bendrai veiklai. Nors ir simboliškai abiem asmeniškai prisiliesti savo rankomis prie siuntos ir perduoti nors truputį savo širdžių šilumos tiems, kas šiuo metu serga.“

Kartu su socialiniais partneriais ponia Diana apsilankė hospise ir asmeniškai artėjančių šv. Velykų proga pasveikino organizacijos darbuotojus, gydytojus, slaugytojus, savanorius, kurie nuoširdžiai, pasiaukojamai rūpinasi pažeidžiamiausiais žmonėmis. Pal. kun. M. Sopočkos hospisas – vieta, kur neatlygintina pagalba suteikiama visiems, kam jos reikia, neskirstant pagal tautybę ar tikėjimą. Paramą šeimoms nemokamai teikia ir teisininkai, psichologai, terapeutai, dvasininkai. Visokeriopa parama paskutiniu ligonio gyvenimo laikotarpiu yra labai reikalinga jo artimiesiems, ypač pandemijos metu. Pirmosios poros pasirinkimas yra aukoti asmenines lėšas būtent šiai organizacijai, nes ji saugo žmogaus ir šeimos orumą ir dvasingumą pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis. 

Pirmoji ponia perdavė dovaną prie hospiso durų, o su jo įkūrėja seserimi Michaela Rak apsikabino simboliškai per atstumą.

R.Dačkaus nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: