Pradinis / Kūrybos podiumas / Mamų džiaugsmui sujungė patogumą ir grožį

Mamų džiaugsmui sujungė patogumą ir grožį

Motinystė – bene didžiausia gyvenimo dovana. Vaiko juokas, tyras žvilgsnis, pirmasis žodis – į šį pasaulį atėjęs stebuklas širdį pripildo nuostabiausių jausmų. Tik svarbu nepamiršti savęs, savo poreikių ir auginant mažąjį žmogutį nenustoti augti pačioms. Šią džiaugsmingos motinystės paslaptį įminusios dvi artimos draugės Deimantė Šmitė ir Simona Valentinavičienė nusprendė, kad geriausiai jas augins nuosavas verslas. Šių veiklių ir įžvalgių moterų dėka atsirado „Canywhere“ – gražūs, stilingi ir patogūs drabužiai žindančioms mamoms.

Drauges pradėti kurti žindymui pritaikytus drabužius paskatino asmeninė patirtis. Susilaukusios mažylių jos netruko pastebėti neužpildytą nišą. „Abi jautėme labai didelį žindymui pritaikytų drabužių stygių. Pastebėjome, kad jų trūksta ne tik mums, bet ir kitoms mažylių mamoms. Tie, kurie buvo rinkoje, buvo arba nestilingi, arba labai brangūs“, – prisimena Deimantė.

Jos manymu, visoms moterims norisi pasipuošti, apsirengti suknele, pasijusti moteriškoms. Tačiau žindymas su suknele – beveik neįmanomas. Tokiu atveju, mažyliui užsimanius pavalgyti, mama arba turi lėkti ieškoti atokios vietos, kur galėtų nusirengti suknelę, arba žindymo laikotarpiu jų tiesiog nenešioti. „Manau, kai mamos nebegali jaustis gražios ir turi tapti „pieno fabrikėliu“, krinta jų savivertė. Tai pajautėme pačios. Todėl nusprendėme, kad mes, puikiai suvokdamos žindančių mamų poreikius ir galimybes, galime pasiūlyti geriausiai tai atitinkančius produktus“, – pasakoja viena iš „Canywhere“ įkūrėjų.

Deimantė prisimena, kokį vargą patirdavo nešiodama žindymui nepritaikytus drabužius: „Kartą su trijų mėnesių mažyliu ėjau į artimos draugės vestuves. Apsirengiau kombinezoną ir, o varge, kaip pasigailėjau. Tuo laikotarpiu sūnus dar labai dažnai prašydavo pieno. Kas kartą nuo stalo bėgdavau į tualetą ir vargdavau viena ranka laikydama mažylį, o kita bandydama išsirangyti iš drabužio, kad galėčiau patenkinti vaiko poreikius. Ir tai per šventę teko padaryti kokius penkis kartus! Kaskart prie stalo grįždavau vis labiau suplukusi ir suirzusi.“

Nuo tada, kai pačios sukūrė puošnius drabužius, pritaikytus žindymui, Deimantė su Simona galėjo mėgautis kiekviena švente. Tereikėdavo paeiti nuošaliau, atsegti drabužio priekyje įsiūtą užtrauktuką ir subtiliai pamaitinti vaikelį. Jokio vargo! O ir šventės akimirkų nereikėdavo praleisti. Nors Deimantė nebemaitina sūnaus jau pusantrų metų, bet šiuos drabužius dėvi ir toliau. Mat užtrauktukų beveik nematyti, o rūbai – itin patogūs ir gražūs.

Iš kur draugės sėmėsi drąsos imtis verslo? Pasirodo, abi baigusios verslo vadybos studijas, todėl gerai suprato pagrindinius verslo kūrimo principus. Simona prieš tai daug dirbo prie drabužių, todėl turėjo žinių apie audinius, siuvimą. O rinkodaros specialistė Deimantė žinojo, kaip naują produktą išleisti į rinką. Tad jų žinios ir gebėjimai puikiai dera pasirinktoje verslo srityje.

Moterų draugystė užsimezgė prieš keturiolika metų universiteto suole. „Studijuodamos visus kursinius darbus rašėme kartu, buvome geras tandemas, mūsų draugystė tapo tikra ir laiko patikrinta, todėl kilus idėjai kurti verslą nedvejojau, kad su Deimante būsime puiki komanda. Esame stiprios skirtingose srityse, tačiau mus vienija drąsa, noras tobulėti, kurti, bendrauti“, – pasakoja Simona.

Anot jos, verslo kelias nėra lengvas: reikia įdėti daug pastangų ir širdies. Taip pat reikia daug kantrybės, pasitikėjimo savimi, savo idėjomis, drąsos bandyti ir rizikuoti. Be to, pirmuosius metus verslas reikalauja daug investicijų, o grąžos duoda negreitai, todėl pajamų reikia gauti iš kitur. Todėl moterys turi ir kitus darbus. „Samdome siuvėją, buhalterę, turime daug tiekėjų, partnerių. Vis pajuokaujame, kad kol kas iš mūsų verslo daugiau uždirba kiti nei mes, – šypteli Deimantė. – Tačiau matome, kad verslas sparčiai auga, ir žinome, kad vieną dieną jis taps mūsų vienintele veikla.“

Kurdamos drabužius Deimantė ir Simona daugiausia dėmesio skiria kokybei. Ir tai nėra tik skambi frazė. „Žindant mažyliai dažnai ištepa mamų drabužius ir kaskart tenka juos skalbti. Todėl visada ieškome audinio, kuris būtų patvarus, ilgaamžis, kad po kelių skalbimų neprarastų savo formos, spalvos, nepradėtų pumpuruotis. Savo pirmąsias prieš pustrečių metų sukurtas sukneles nešiojame iki šiol. Ir, nesumeluosiu, jos vis dar atrodo kaip naujos“, – tvirtina Deimantė.

„Kiekvienas mūsų gaminys yra daug kartų aptartas, koreguotas, apgalvotas iki smulkmenų, modeliai pritaikyti įvairiems figūrų tipams. Išbandome bent kelis audinius vienam modeliui, kad atrastume tinkamiausią – ne tik gražų, bet ir kokybišką, lengvai prižiūrimą, patogų dėvėti“, – draugę papildo Simona.

Ne mažiau dėmesio skiriama pasiuvimo kokybei. „Radome nuostabią siuvėją, kurios požiūris į siuvimą sutampa su mūsiškiu. Visos suprantame, jog gaminys siuvamas ne vienam kartui, tad garantuojame, kad po kelių dienų dėvėjimo siūlės neprairs. O drabužis ant kūno gražiai nuguls, nes mūsų siuvėja geriau ilgai užtruks negu kreivai sukirps ar šleivai susiūs“, – įsitikinusios kūrėjos.

Juodvi supranta, kad moteriai išėjus motinystės atostogų šeimos poreikiai padidėja, o pajamos sumažėja. Todėl stengiasi, kad gaminių kainos būtų prieinamos kuo daugiau mamyčių.

Deimantė su Simona siekia, kad verslas plėstųsi, išaugtų Lietuvos ribas. Tačiau tikina, kad nuo jo neatsitrauks, visuomet pirmos išbandys naujus gaminius, prižiūrės jų gamybą. „Norime, kad parduodamos drabužį kiekvienai pirkėjai galėtume ramia sąžine pasižiūrėti į akis ir pasakyti: „Į tavo rankas atiduodame išpuoselėtą kokybę ir nuoširdų norą, kad žindanti mama būtų ne tik nuostabi mama, bet ir labai graži, laiminga moteris“, – užtikrintai kalba Deimantė.

Laime spindi ir abiejų draugių akys. Patenkintos, nesustoti raginančios klientės, sutuoktinių palaikymas ir visokeriopa pagalba, galimybė motinystę derinti su mėgstama veikla – tai, kas Deimantei ir Simonai kasdien suteikia sparnus.

Daugiau kūrėjų darbų – www.canywhere.lt  

Akvilės Razauskienės nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: