Pradinis / Aktualijos / Marius Žiūkas pasaulio čempionate pasiekė istorinį Lietuvos ėjikų rezultatą

Marius Žiūkas pasaulio čempionate pasiekė istorinį Lietuvos ėjikų rezultatą

Sėkmė į Lietuvos komandos kiemą – Dohos drėgmei mušant rekordus. Vyrų 20 km sportinio ėjimo rungties dalyviai turėjo ištverti ne tik tradicinę Kataro kaitrą, bet ir 80 proc. drėgmę, tačiau tai nesutrukdė Mariui Žiūkui užimti aukščiausios vietos iš visų lietuvių.

Lengvaatletis finišo liniją kirto 11-as ir tapo istorinio įvykio kaltininku – į tokią aukštą vietą pasaulio čempionatuose iki šiol nebuvo pakilęs joks Lietuvos ėjikas vyras. 20 km distanciją Gražinos Goštautaitės auklėtinis įveikė per 1 val. 30 min. 22 sek.

„Susitvarkyti su karščiu ir drėgme pavyko, bet prieš čempionatą tikrai buvo baimės, ypač kai paskaičiau žmonių interviu, atsiliepimus. Bijojau šitų sąlygų, tačiau dariau viską, kas nuo manęs priklausė, bandydamas atsišaldyti – vandens ėmiau glėbiais, ledą dėjau visur, kur galima. Bandžiau padaryti, ką galiu, o susiklostė visai neblogai“, – kukliai pasiekimu džiaugėsi M. Žiūkas.

Savo pozicijos pasaulio čempionate prieš startą lietuvis neprognozavo. 2013 metais Maskvoje jis buvo 25-as, o prieš dvejus metus Londone – 29-as.

„Šitos sąlygos ištvermės rungtyse yra neprognozuojamos. Favoritai laimėti buvo japonai, kinai, taip pat švedas, su kuriuo teko treniruotis šią vasarą. Tačiau kalbant apie geriausiųjų šešioliktuką, į jį galėjo pakliūti bet kuris sportininkas, palankiai susiklosčius aplinkybėms. Apie vietą negalvojau, tiesiog sutelkiau dėmesį į savo tempą“, – sakė M. Žiūkas.

Be to, abejonių ėjikui pasėjo ir savijauta paskutinių treniruočių metu – sezoną tęsti iki spalio mėnesio sportininkui nėra įprasta.

„Treniruotėse nebuvo labai gerai. Be to, spalio mėnuo, o esu linkęs greit pavargti ir sezoną baigti man norisi kuo greičiau. Man sunku laikyti sportinę formą gana ilgai. Treniruotėse rugpjūtį buvo lyg ir nieko, bet vėliau pasijautė nuovargis. Stovykloje Ispanijoje prasidėjo smulkios problemėlės, peršalimas, skausmai ir stresas dar labiau padidėjo“, – prisiminė trejų olimpinių žaidynių dalyvis.

Iš Prienų kilęs lengvaatletis pastarąsias tris žiemas drauge su kitais ėjikais Brigita Virbalyte ir Tadu Šuškevičiumi leido treniruočių stovykloje Australijoje. Pasak jo, ten įgyta patirtis pravertė ir šiose varžybose.

„Trejus metus nemažai laiko praleidau Australijoje, o tai davė ir pasitikėjimo savimi, ir žinių. Dabar sutikau australų trenerį, šis pagelbėjo treniruočių stovykloje – davė patarimų, pasakė ir parodė, kur nueiti į ledo vonią. Daug smulkių detalių, bet tai jie papasakoja taip įtikinamai, kad viskuo tiki ir tais žmonėmis pasitiki. Viena kita detalė tikrai gali padėti“, – pasakojo M. Žiūkas.

20 km sportinio ėjimo rungtyje triumfavo japonas Toshikazu Yamanishi (1 val. 26 min. 34 sek.), 15 sek. aplenkęs rusą Vasilijų Mizinovą ir 26 sek. – B. Virbalytės trenerio Brento Wallance‘o auklėtinį Perseusą Karlstromą iš Švedijos. Varžybose dalyvavo 52 ėjikai.

Šeštadienį pasirodymą pasaulio čempionate pradės paskutinis Lietuvos lengvaatletis Edis Matusevičius, kurio laukia ieties metimo kvalifikacija.

Robertas Trakys, lengvoji.lt

Alfredo Pliadžio nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: