Pradinis / Lietuviai svetur / Mažieji Airijos lietuviai trumpam tapo dizaineriais

Mažieji Airijos lietuviai trumpam tapo dizaineriais

Dundalko lietuvių bendruomenė ir šiemet sukvietė visus kartu piešti kojinytes ir dalyvauti konkurse. Konkurso organizatorė ir globėja įmonė „Skinija“ jau antrą dešimtmetį kviečia mažus ir vyresnius vaikus išbandyti, pasimatuoti taikomojo dizaino atstovo rūbą – pasitelkus fantaziją ir vaikiškas svajones piešti kryptingai, aiškiai įsivaizduojant, kur tas piešinys bus panaudotas. Balandžio 16 dieną nemažai mūsų tautiečių sugužėjo į Dundalko (Airija) miesto biblioteką.

Kasmet konkurso metu organizatoriai gauna vidutiniškai apie 10 000 kojinių eskizų, kuriuos nupiešė mažiausi ir ūgtelėję vaikai bei paaugliai visoje Lietuvoje. Kojinių piešinius taip pat siunčia ir svetur – Airijoje, Anglijoje, Belgijoje, Vokietijoje – gyvenantys lietuviai. Per visą konkurso istoriją sulaukta daugiau nei 60 000 entuziastingų vaikų pieštų kojinių eskizų, tai yra maždaug tiek, kiek žmonių gyvena šeštame pagal dydį Lietuvos mieste Alytuje.

Tradiciškai pagal pagrindinių nugalėtojų eskizus numezgamos pėdkelnės vaikams, o rudenį jas jau galima įsigyti specializuotose bendrovės parduotuvėse bei prekybos centruose.

Tam, kad pagal nupieštos kojinytės eskizą būtų galima ją numegzti, kojinytės piešimui reikėjo naudoti iki 5 skirtingų spalvų: kojinės kulnas ir pirštukai spalvinami viena spalva, likusi kojinės dalis piešiama 2, 3 arba 4 pasirinktomis spalvomis. Visi vaikai suskubo į apmąstymus ir darbus. O tėveliai tik stebėjosi vaikų išradingumu ir kūrybingumu. Kiekvienas vaikas po piešimo buvo apdovanotas už išradingumą.

„Nusipieškite savo svajonių kojinytes ir mes jas numegsime!“ – taip visus vaikus piešti ragina konkurso organizatoriai.

Pabandykime visi kartu. Bus drąsiau ir smagiau. Kas dar nespėjo dalyvauti, gali tai padaryti iki balandžio 30 dienos.

Gegužės mėnesį bus paskelbti 7 pagrindiniai nugalėtojai, vaikai taip pat bus apdovanojami 5 papildomose kategorijose: už taikomojo dizaino išmanymą,  už netikėtą kūrybinį sprendimą, už kūrybišką komandinį darbą, už aktyvų asmeninį dalyvavimą, už aktyvų komandinį dalyvavimą. Iš viso kasmet įteikiama daugiau nei 40 prizų vaikams.

Dundalko lietuvių bendruomenė

„D&S photography“ nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top