Pradinis / Interjeras / Medžio akcentai – bet kokiam interjero stiliui

Medžio akcentai – bet kokiam interjero stiliui

Interjere medis buvo naudojamas visuomet, kito tik jo santykis su kitomis medžiagomis. Šiandien, kai sintetinės medžiagos vis labiau stumiamos į šalį, modernaus stiliaus mėgėjai atsigręžia į būsto akcentus iš natūralių medžiagų. Pasak interjero dizainerės Silvijos Samoškaitės-Lišauskienės, medis interjerui gali suteikti savito charakterio, jaukumo arba, atvirkščiai, tapti labai moderniu interjero puošybos akcentu.

Medis – ieškantiems natūralumo ir išskirtinumo

Medinio arklio metai lėmė gamtos motyvų tendencijas namų interjere. „Viena iš šio šaltojo sezono tendencijų – susiliejimas su gamta, t. y. namų dekoravimas „au naturel“. Kuo daugiau natūralių medžiagų atsiras namie, tuo natūralumo įspūdis bus stipresnis“, – naujausias žiemos interjero tendencijas įvardija „Interjeropatarimai.lt“ redaktorė Viktorija Poderskienė.

Dėl gebėjimo prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos medis gali būti naudojamas bet kokio stiliaus interjere. O saikingai naudojami medienos akcentai sukuria jaukumo, išskirtinumo ir natūralumo įspūdį.

Pasak interjero dizainerės S. Samoškaitės-Lišauskienės, medis gali virsti tiek romantiškais, šiltais ir klasika dvelkiančiais raižiniais, tiek moderniu ir unikaliu erdvės akcentu. Tereikia eksperimentuoti ir pasirinkti tokį variantą, kuris labiausiai atitinka Jūsų poreikius ir norus. Subtili medžio tekstūra, spalva, paryškintos žievės ir įtrūkiai – tokius interjero apdailos sprendimus siūlo rinktis interjero dizaineriai.

Natūralios medžiagos netikėčiausiuose interjero elementuose

Nenorintiesiems apkrauti savo namų medžio baldais ar apdaila patartina rinktis kur kas smulkesnius medžio elementus interjere, tokius kaip langų dekoras, pastatomi aksesuarai ar tiesiog žvakidės iš medžio. Pastaruosius dvejus metus Lietuvoje tampa itin populiarus namų interjero akcentas – medinės žaliuzės. Iš kanadietiškos liepos gaminamos žaliuzių juostelės sujungia ekologiją ir prabangą. Be to, yra mėgstamos dėl galimybės reguliuoti saulės spindulių patekimą į patalpą norimu kampu.

Natūrali mediena pasižymi itin prastu laidumu šviesai, gerai izoliuoja patalpą nuo smalsių įkyruolių žvilgsnių. „Langai – namo dalis, atskirianti mūsų asmeninį gyvenimą nuo viešojo, todėl daugeliui labai svarbu, kas ant jų uždėta. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vis daugiau žmonių renkasi medines žaliuzes, o ne kadaise populiariausiomis laikytas aliuminines“, – patirtimi dalijasi jau septynerius metus žaliuzėmis prekiaujančios įmonės „Domus Lumina“ vadovas M. Jančauskas.

Ne veltui dar senovėje medinėmis lentomis apkalti langai leido damoms išvengti įkyruolių žvilgsnių, apsisaugoti nuo vėjo ir saulės spindulių. Šiandien platus šių žaliuzių tonų ir tekstūrų asortimentas ir funkcinės savybės leidžia ne tik užtikrinti komfortą namie, bet ir pritaikyti medines žaliuzes skirtingų stilių interjeruose. Įmonės „Domus Lumina“ specialistas teigia, kad šiuo metu populiariausi yra tamsių medžių, tokių kaip raudonmedis ar riešutas, tamsus ąžuolas, tonai. Medinės žaliuzės lengvai pritaikomos vonios kambaryje, svetainėje ar klasikinio stiliaus darbo kambaryje.

Interjero dizaineriai taip pat pataria nevengti ir tokių smulkių interjero akcentų, kaip mediniai rėmeliai, žvakidės ar kiti aksesuarai, kurie neapkraus Jūsų interjero medžiu, suteiks jaukumo ir natūralumo įspūdį.

Netradiciniai interjero sprendimai

Nors mados tendencijos keičiasi kasmet, medis buvo ir yra medžiaga, kuri naudojama tiek modernioje (sienų plokštės, grindys, baldai), tiek klasikinėje aplinkoje (židinio apdaila, baldai, parketai, kolonos ir kitų detalių apdaila). Interjero dizainerės teigimu, mediena lengvai prisitaiko prie besikeičiančių tendencijų ir yra efektyvus ir protingas sprendimas, esant bet kokiam interjero stiliui.

„Medis – tai natūrali žaliava, su kuria galima įgyvendinti bet kokią interjero viziją, kuri turi beribes galimybes, pradedant originaliomis formomis ir baigiant faktūrų įvairove“, – tikina interjero dizainerė S. Samoškaitė-Lišauskienė.

Netradiciniai sprendimai namie, tokie kaip mediniai lovos rėmai, lempos, žvakidės ar staliukai iš masyvaus medžio ir jo šakų, puikiai papildys interjerą ir suteiks namams savito žavesio. „Vienas populiariausių ir trokštamiausių akcentų šiemet – rąstinis staliukas. Tiesiog iš storo medžio ar kelmo pagamintas staliukas pasižymi ilgaamžiškumu, suteikia interjerui savito žavesio“, – netradicinį interjero sprendimą įvardija redaktorė V. Poderskienė.

Nesvarbu, lakuotas, nubalintas ar tiesiog natūralus medis (priklauso nuo kiekvieno skonio), interjere jis gali virsti itin kokybišku, paprastu ar net labai originaliu dizaino sprendimu. Medis net tik kuria namų jaukumą, bet ir tampa originaliu ir netradiciniu elementu, tereikia lašelio vaizduotės ir drąsos eksperimentuoti.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: