Pradinis / Aktualijos / Menininkas V. Kusas pasiekė naują rekordą – sukūrė mažiausią lietuvišką knygą

Menininkas V. Kusas pasiekė naują rekordą – sukūrė mažiausią lietuvišką knygą

Palangiškis menininkas Vytautas Kusas šaliai padovanojo naują rekordą – šią savaitę oficialiai užfiksuota, kad V. Kuso sukurta knyga „Būsenos“ yra mažiausia lietuviška knyga šalyje.

Naujasis šio menininko rankomis sukurtas šalies rekordas – eilėraščių knyga „Būsenos“ – yra 8 mm aukščio, 7 mm pločio ir 2,5 mm storio. Šioje 60 puslapių knygelėje pateikiami 34 V. Kuso eilėraščiai. Tekstas spausdintas spaustuvėje „Druka“.

Poezijos knygą įriša pats autorius ir šiais metais išleis 100 egz. tiražu. „Kadangi spaustuvė neturi technologijų, galinčių įrišti šią knygą, dirbu rankiniu būdu. Intensyviai besidarbuodamas, prie kiekvienos knygos užtrunku apie 3 ar 4 valandas, nes nemažai laiko pareikalauja viršelių matavimas ir išpjovimas (čia vos padarius mažiausią paklaidą, tektų viršelį išmesti), suklijavimas“, – kalbėjo menininkas ir pridūrė, jog dauguma rekordinių knygų jau įrišta, tad knygos rišimo darbai jau baigiami.

Su mažiausia lietuviška knyga V. Kusas pagerino savo paties rekordą –2011 m. buvo išleidęs 56 puslapių knygą „Pojūtis“, kurios dydis – 8 ir 9 mm. Šią knygą sudaro autobiografinis eilėraštis ir trys iliustracijos.

Naujosios rekordinio mažumo knygos „Būsenos“ idėją V. Kusas brandino kelerius metus. „Nuo idėjos gimimo iki jos įgyvendinimo praėjo apie porą metų. Daug laiko pareikalavo darbas su tekstais, nes nesinorėjo, kad jie būtų prasti“, – teigė palangiškis.

Kiek iš viso Lietuvos rekordų yra pasiekęs, menininkas sako jau neskaičiuojantis. „Ne toks mano tikslas. Man rekordo siekimas pirmiausia yra savęs patikrinimas, pastatymas į sunkesnę padėtį, savęs nugalėjimas“, – sakė menininkas.

V.Kusas – įvairių idėjų nestokojantis menininkas. Jis yra ne tik dailininkas, poetas, miniatiūrų ir miniatiūrinių daiktų kūrėjas, bet ir vienintelio Lietuvoje Šunų muziejaus steigėjas. Lietuvą jis yra nustebinęs mažiausio stalo (8,98 mm aukščio), mažiausios taburetės (6,23 mm aukščio), mažiausio smuiko (40,57 mm ilgio, 12,25 mm pločio su 55,79 mm ilgio stryku), mažiausios gitaros (65,25 mm dydžio, 23,34 mm pločio), ilgiausios Lietuvoje miniatiūros (7 m 20 cm ilgio ir 2 cm aukščio) ir kitais įdomiais rekordais.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: