Pradinis / Kultūra / Meno mėgėjai galės susipažinti su emalio meno subtilybėmis

Meno mėgėjai galės susipažinti su emalio meno subtilybėmis

Rugsėjo 16 d., antradienį, galerijoje „Meno niša“ prasidės antrą kartą organizuojamas tarptautinis emalio meno simpoziumas. Jame dalyvaus emalio meno meistrai iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Baltarusijos. Visą savaitę menininkai taikydami emalio meno techniką kurs tema „Ugnies pertvarų labirintai“. Rugsėjo 19 d., penktadienį, 18 val. vyks simpoziumo uždarymas ir dirbtuvių metu sukurtų kūrinių pristatymas.

Simpoziumo programą sudaro lankytojams atviros kūrybinės emalio meno dirbtuvės, susitikimai su menininkais, emalio meno kūrinių paroda.

Darbus kurs ir savo kūrybą pristatys dailininkas Nikolai Kuzmich (Baltarusija), Dina Dubinia (Latvija), prof. Laima Kerienė (Lietuva), lankytojai galės aplankyti parodą, dirbtuvėse susitikti su dailininkais Maryte Dominaite-Gurevičiene, Eimantu Ludavičiumi, Tadu Deksniu, Kristina Dulevičiūte, Rūta Jurkūnaite-Bruožiene, Daliumi Razausku ir kt.

Kad emalis tinkamas ne tik puodams dengti, Lietuvoje tikriausiai žino daugelis. Emalis – sena ir sudėtinga juvelyrikos meno sritis, reikalaujanti ne tik meninės nuovokos, bet ir labai gero amato išmanymo, kantrybės. Todėl šią sritį įvaldžiusių autorių nėra daug. Ir jie dažniausiai nepageidauja, kad po jų dirbtuves šmirinėtų smalsūs pašaliniai. Vis dėlto emalio kūrimas – labai įkvepiantis procesas. Simpoziume išskirtinis dėmesys skiriamas pertvariniam emaliui, jo technikos subtilybėms atskleisti. Todėl galerija „Meno niša“ atidaro emalio dirbtuvės duris – jos visą savaitę bus atviros visiems norintiesiems stebėti emalio meno kūrimo procesą.

PROGRAMA

Rugsėjo 16–20 d. 12–18 val. vyks emalio meno paroda, kuri bus papildoma kūriniais, sukurtais simpoziumo metu.

Rugsėjo 16–19 d. 12.00–18.00 val. lankytojai galės stebėti emalio meno dirbtuves, susitikti su dailininkais.

Rugsėjo 16 d., antradienį, – 12.00–16.00 val. kūrybinės dirbtuvės „Bizantijos pertvarinio emalio demonstracija“ su N. Kuzmich (Baltarusija).

Rugsėjo 19 d., penktadienį, 18.00 val. bus pristatyta menininkų sukurtų emalio meno kūrinių paroda. Simpoziumo uždarymas.

„Meno nišos“ nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top