Pradinis / Mūsų augintiniai / Mikroschema gali padėti išvengti augintinio netekties

Mikroschema gali padėti išvengti augintinio netekties

1859_600Gyvūnų globos organizacijos kiekvieną dieną gauna po 3–5 prašymus pasidalyti informacija apie rastus ar pabėgusius augintinius. Tačiau labai dažnai būna, kad rastų gyvūnų neįmanoma grąžinti šeimininkams, nes net 95 proc. dingusių ar rastų gyvūnų yra neženklinti. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kodėl augintinius svarbu paženklinti mikroschemomis. Savo ruožtu Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) kviečia pasinaudoti galimybe paženklinti savo šunis už simbolinį mokestį.

Po 14 dienų pasiklydusio gyvūno šeimininkas netenka teisės į augintinį

Poodine mikroschema ženklinami šunys, katės ir šeškai tam, kad jeigu šie gyvūnai pasimestų, būtų galima susisiekti su jų šeimininkais. Taip siekiama mažinti gyvūnų prieglaudose skaičių ir galima išgelbėti pasiklydusių augintinių gyvybę. Mat remiantis Lietuvoje galiojančiais įstatymais, jeigu per 14 dienų nerandamas gyvūno savininkas, jis netenka nuosavybės teisės į savo augintinį. Be to, jeigu nebūsite paženklinęs augintinio mikroschema, gali būti sunku ar net neįmanoma teisiškai įrodyti, kad esate būtent to gyvūno savininkas.

Pasiklydę gyvūnai dažniausiai patenka į gyvūnų globos namus ar savivaldybių gyvūnų karantinavimo tarnybas, kurios yra perpildytos benamių gyvūnų. Tad jeigu per 14 dienų neatsiranda savininkas, pagal galiojančius įstatymus gyvūnas gali būti nugaišinamas. VMVT primena, kad, norint apsaugoti gyvūnus nuo tokios lemties, reikia juos tik paženklinti mikroschema – ryžio grūdo dydžio plokštele, kuri turi gamintojo suteiktą unikalų identifikacinį numerį. Toks pats numeris jokiam kitam gyvūnui negali būti priskirtas.

Mikroschema po oda įterpiama specialia injekcine adata ir išlieka visam laikui. Ši procedūra gyvūnams nesukelia jokios vietinės reakcijos implantacijos vietoje. Be to, yra visiškai nekenksminga jiems.

Norint išsiaiškinti gyvūno tapatybę, prie ženklinimo vietos priartinamas skaitytuvas ir ekrane pasirodo unikalus numeris, pagal kurį galima surasti gyvūno šeimininkus. Tokių skaitytuvų yra daugelyje veterinarijos gydyklų ir gyvūnų prieglaudų.

Akcija Vilniuje „Paženklink savo šunį“

Minėtosios procedūros kaina svyruoja nuo 80 iki 120 Lt, tačiau LGTAO iniciatyva nuo spalio 1 d. Vilniaus Antakalnio veterinarijos gydykloje iš anksto užsiregistravusieji gali savo šunis paženklinti tik už 30 Lt.

Akcijos metu paženklintų šunų savininkų duomenys dėl augintinių registracijos Vilniaus mieste nebus perduodami Vilniaus miesto savivaldybei. Pageidaujantieji užregistruoti savo augintinius Vilniaus miesto savivaldybėje pagal galiojančią tvarką turės papildomai kreiptis į savivaldybę.

Registruotis dėl šunų ženklinimo Antakalnio veterinarijos gydykloje, Vilniuje, galima tel. (8 5) 234 45 22 arba užėjus į Antakalnio veterinarijos gydyklą (Antakalnio g. 50, Vilnius). Darbo laikas: pirmadieniais–penktadieniais 9–20 val., šeštadieniais 9–17 val. Daugiau informacijos rasite http://gyvunuapsauga.lt/naujienos/akcija-vilniuje-pazenklink-savo-suni-tesiama/.

VMVT inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: