Pradinis / Kultūra / Mindaugo Navako asmeninė paroda – Niujorko projektų erdvėje „Art in General“

Mindaugo Navako asmeninė paroda – Niujorko projektų erdvėje „Art in General“

Sausio 24 d. šiuolaikinio meno institucijos „Art in General“ projektų erdvėje „Musée Miniscule“ (Niujorkas) atidaryta personalinė Mindaugo Navako paroda. Joje pristatoma M. Navako skulptūra-instaliacija „Apsiaustas 3“ (2013), sukurta atsižvelgiant į specifinę parodų ir projektų erdvės „Musée Miniscule“ architektūrą.

„Art in General“ įkurta 1981 m. ir yra viena iš seniausių ir didžiausių pelno nesiekiančių meno organizacijų Niujorke. Pagrindinė šios institucijos misija – šiuolaikinių menininkų kūrybos pristatymas, bendradarbiavimas kuriant ir tarptautinė menininkų rezidencijų programa.

Mindaugas Navakas (g. 1952) – venas žymiausių lietuvių skulptorių, gyvenantis ir dirbantis Vilniuje. Nuo 1977 metų dalyvauja parodose ir tarptautiniuose meno renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. 1999 m. atstovavo Lietuvai 48-oje Venecijos bienalėje, tais pačiais metais dalyvavo Gwangju bienalėje Pietų Korėjoje. 2009 m. Navako kūryba buvo pristatyta ,,Frieze Art Fair“ meno mugėje Londone. Baltijos Asamblėjos ir Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.

Tai trečiasis parodų erdvės „The Gardens“ (Vilnius) surengtas projektas šiuolaikinio meno institucijoje „Art in General“. 2013 m. rugsėjo–spalio mėn. „Art in General“ buvo surengta Antano Gerliko personalinė paroda „Piknikas“, o lapkričio–gruodžio mėn. – Marijos ir Petro Olšauskų paroda.

Parodos kuratorės: Inesa Pavlovskaitė ir Gerda Paliušytė.

Paroda veiks iki kovo 15 d. adresu: Art in General, 79 Walker Street, Niujorkas, NY.

Parodą remia Lietuvos kultūros ministerija.

Parengė Evaldas Stankevičius
Nuotrauka iš lrkm.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top