Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Minint Baltijos kelio dieną nupintas draugystės voratinklis

Minint Baltijos kelio dieną nupintas draugystės voratinklis

Savaitgalį Alytuje paminėta Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio diena. Šiai dienai paminėti skirti renginiai prasidėjo šeštadienio vakarą. Alytaus miesto sode šios dienos vakarą vyko diskusija „Baltijos kelio fenomenas“, joje dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė, Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Vytautas Kernagis jaunesnysis, kiti garbūs svečiai. Diskusijai pasibaigus susirinkusiesiems parodytas filmas „Baltijos keliu į Nepriklausomybę“.

Baltijos kelio dienai paminėti skirtų renginių netrūko ir sekmadienį. Vidurdienį Šv. Angelų Sargų bažnyčioje buvo laikomos šv. Mišios. Joms pasibaigus alytiškiai rinkosi Laisvės Angelo aikštėje. Čia vyko renginys Europos dienai stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dienai paminėti.

„Lietuvių tauta su broliais latviais ir estais padarė tai, ko daugybei Lietuvos patriotų nepavyko padaryti su ginklais rankose. Mes parodėme pasauliui, kad esame tvirtai apsisprendę gyventi laisvai. Tai istorinis žingsnis, kurį reikia prisiminti, apie kurį reikia kalbėti ateinančioms kartoms“, – prisimindamas prieš 26 metus vykusį Baltijos kelią sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius.

Pagerbdami stalinizmo ir nacizmo aukų atminimą Alytaus miesto savivaldybės meras V. Grigaravičius ir mero pavaduotoja V. Gibienė bei Seimo narys J. Sabatauskas prie Laisvės Angelo paminklo padėjo gėlių. Minėjimui pasibaigus Laisvės Angelo aikštėje skambėjo jaunimo atliekamos dainos, o susirinkusieji buvo pakviesti iš siūlų nupinti draugystės voratinklį ar specialiai miesto sode paruoštoje vietoje parašyti palinkėjimą Baltijos šalims. Po koncerto alytiškiai patraukė Baltijos kelio ąžuoliuko link. Čia dar kartą, prisimindami Baltijos kelią, simboliškai susikibo rankomis ir įsiamžino bendroje nuotraukoje.

www.alytus.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: