Pradinis / Aktualijos / „Misijų savaitės“ pradžia Kaune – pramogų ir tikėjimo sintezė

„Misijų savaitės“ pradžia Kaune – pramogų ir tikėjimo sintezė

20130623_173353

Nuo birželio 23 dienos Kaune prasidėjo „Misijų savaitė“, kuri tęsis iki pat penktadienio. „Misijų savaitė“ organizuojama norint pasiruošti Jaunimo dienų savaitgaliui – katalikiškam renginiui, kuris vyksta jau kelerius metus iš eilės vis kitame Lietuvos mieste. Jo tikslas – švęsti tikėjimą. Šių metų tema – „Jus aš draugais vadinu“.

„Misijų savaitė“ – tai adoracijos laikotarpis, kai jauni tikintieji išeina į gatves. Renginio programa išties įspūdinga: evangelizacija, konferencijos, mokymai, spektakliai, koncertai. Viskas sietina su tikėjimu, norint parodyti, jog būti kataliku taip pat gali būti linksma. Renginiai siekia sujungti žmones pramogomis bei tikėjimu.

Misijų savaitę atidarė krikščioniškos išraiškos šokio spektaklis „Nematomas regėtojas“, kuriame vyravo istorinis kontekstas apie konfliktą tarp pagonybės ir katalikybės. Įtikinti, jog Jėzus pasiųstas Dievo Mesijas, buvo pagrindinis spektaklio uždavinys. Eiliuotus aktorių tekstus nuspalvino šiuolaikinio stiliaus šokių intarpai. Nuo 19 valando visi būrėsi į koncertą, kur buvo galima linksmintis kartu su gerai visiems žinoma grupe „Thundertale“, „Saulės broliais“, Br. Tomeku bei svečiais iš Slovakijos „Rieka Zivota“.

Antrosios misijų dienos programa buvo labai įvairialypė: rimties ir linksmybių buvo gausu. Šventosios Mišios, konferencija, vaikų programa, Šventojo Rašto skaitymas, katechezė, teminė diskusija, vakaro koncertas. Gražus oras papildė šventę nuotaikingumu bei geromis emocijomis.

Pirmoji šios dienos pusė buvo skirta mažiesiems ir jų tėveliams. Šią dieną visi rinkosi Santakos parke, kur galėjo patogiai įsitaisyti ant pievutės ir stebėti programą. Biblijoje parašytą: „Išalkusį pamaitink“, todėl visi atėjusieji buvo pakviesti pasivaišinti gardžia koše.

Programą pradėjo ir vaikų dėmesį patraukė Palemono dienos centro vaikų cirkas, kurie savo triukais neatsilieka nuo suaugusiųjų cirko ir netgi yra užsitarnavę profesionalų vardą. Triukus jie atliko su fone grojančia katalikiško repo muzika. Beje, jų pasirodymą norintys stebėti žiūrovai, turėjo įsigyti bilietą, tačiau jis buvo netradicinis, o sietinas su visos misijos savaitės kontekstu. Bilietas buvo malda. Vaikams buvo paruoštos ir kitokios pramogos: muilo burbulų darymas, karoliukų vėrimas, orientacinės rungtys, svajonių miesto kūrimas, Nojaus laivo iliustracija.

18 val. Daugirdo viešbutyje susirinko didelis būrys žmonių į diskusiją su Kunigu Erastu Murausku. Tema – „Mano didžiausias priešas – aš“. Vyko įdomi diskusija, kurią mandagiai dėl riboto laiko teko nutraukti, tačiau temą spėta išanalizuoti. „Dėl visų mūsų nelaimių ir gyvenimo nuopolių kalti mes patys ir mūsų toliarancija blogiui“, – kalbėjo kunigas. Parodaksalu, bet savo priešą reikia mylėti, todėl ir meilė sau neišvengiamai reikalinga. Klausytojams didžiausią nuostabą ir klausimus kėlė, kaip reikia save pamilti, ypač tuomet, kai nusikaltai darydamas blogą? Kunigo atsakymas buvo paprastas – reikalingas gailestingumas.

Dienos programą užbaigti visi rinkosi Daugirdo anfiteatre, kuriame vyko koncertas bei malda už miestą.

Parengė Gintautė Pugačiauskaitė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: