Pradinis / Šeima ir sveikata / Moksleiviai dalijosi žiniomis Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tarptautinėje vaizdo konferencijoje

Moksleiviai dalijosi žiniomis Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tarptautinėje vaizdo konferencijoje

Šiais metais Danijoje, Odense, vykstančios 4-osios Europos sveikatą stiprinančių mokyklų konferencijos „Teisingumas, švietimas, sveikata“ metu buvo surengta tarptautinė jaunimo vaizdo konferencija. Per pokalbių programą „Skype“ vykstančioje konferencijoje tarp Danijos, Makedonijos, Estijos ir Lietuvos jaunimo dalyvavo ir Vilniaus Fabijoniškių vidurinės mokyklos mokiniai.

„Pasiruošimo laikotarpiu stengėmės tobulinti anglų kalbos įgūdžius, diskutavome sveikatinimo klausimais, tarėmės, kas atstovaus mokyklai konferencijoje. Sutarėme šią misiją patikėti 8A klasės mokiniams“, – pasakoja šios mokyklos anglų kalbos mokytoja Gerda Karpavičiūtė. Konferencijoje dalyvavo keturi Vilniaus Fabijoniškių vidurinės mokyklos 8A klasės mokiniai: Luknė Šniraitė, Milda Baranauskaitė, Marius Rimdžius ir Irmantas Urbonas. Konferencijos dalyviai buvo suskirstyti į komandas: po du lietuvius ir po du ar tris kitos šalies vaikus. Per „Skype“ programą mokiniai galėjo matyti vienas kitą ir bendrauti, atsakinėti į pateiktus klausimus, tiesiogiai stebėti Odensėje vykstančios konferencijos pranešėjus.

„Mūsų mokyklos mokiniai labai džiaugėsi šia nauja patirtimi, galimybe išbandyti savo anglų kalbos įgūdžius bendraujant su kitos šalies vaikais“, – sako mokytoja Gerda Karpavičiūtė. Vienoje komandoje buvo Luknė, Milda ir keli kitų šalių moksleiviai. Kitoje komandoje buvo Marius ir Mantas kartu su kitų šalių moksleiviais. Sprendžiant testus ir atliekant praktines užduotis merginų komanda užėmė pirmąją vietą, o berniukų – trečiąją.

Mokiniai liko labai patenkinti, kupini įspūdžių, naujos patirties ir noro ateityje dalyvauti tokiuose projektuose. Marius Rimdžius sako: „Tai buvo smagi patirtis. Galėtų būti daugiau tokių renginių.“ Luknė Šniraitė teigia, kad ,,labai patiko šis projektas, buvo įdomu bendrauti su vaikais iš kitų šalių, pamatyti jų mokyklą ir parodyti savo“. Irmantas Urbonas džiaugiasi, kad galėjo kalbėtis su kitų šalių jaunimu, jam patiko, jog jie turėjo savo nuomonę apie viską. „Smagiausia buvo plepėti apie bendrus pomėgius ir klausyti jų lietuviškų žodžių tarimo“, – sako vaikinas. „Ši konferencija man iš tiesų patiko, galėjome panaudoti savo anglų kalbos žinias, įgauti naujos ir įdomios patirties, pabendrauti su kitų šalių mokiniais, atlikti užduotis. Ateityje galėtų tokių renginių būti daugiau“, – savo įspūdžiais dalijasi Milda Baranauskaitė.

Po konferencijos dalyviai su mokytojais aptarė, kokios patirties suteikė šis renginys, kokią įtaką padarė sveikos gyvensenos svarbos suvokimui, kaip pavyko pritaikyti anglų kalbos įgūdžius. Aptarimo metu sugalvota, kad panašius projektus galima rengti ne tik su užsienio šalimis, bet ir su kitais Lietuvos miestais. „Kadangi vaikai puikiai moka naudotis informacinėmis technologijomis, bendradarbiauti su kitomis Lietuvos ir kitų šalių mokyklomis būtų ne tik naudinga patirtis, draugų būrio didinimas, komunikacinių įgūdžių tobulinimas, bet ir galimybė susipažinti su kitokiu požiūriu į mokyklą, mokslą, sveiką gyvenimo būdą. Po konferencijos mokykloje atsirado daug mokinių, kurie norėtų dalyvauti tokiuose projektuose ir netgi patys rengti juos. Konferencija domėjosi ir mokytojai, mokyklos administracija. Tad įspūdžiai tik geri, įdomūs ir, tikimės, ne paskutiniai“, – sako mokytoja Gerda Karpavičiūtė.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus informacija
Nuotraukos D. Vaicenavičienės

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top